Феноменалният гол на Роналдо спаси Манчестър Юнайтед в Бергамо – Световен футбол – Шампионска лига

Аталанта и Манчестър Юнайтед не обявиха победител, като завършиха 2-2 на върха в програмата на груповата фаза на Шампионската лига на УЕФА във вторник. Йосип Иличич (12) изведе домакините напред, но в продълженията на първото полувреме Кристиано Роналдо възстанови резултата. През второто полувреме Дуван Сапата отново изведе Бергамас напред, но Кристиано Роналдо отново изравни в добавеното време с отличен гол.

По точки Манчестър Юнайтед е втори със седем точки, а Аталанта е трета с две точки по-малко.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Гостите започнаха агресивно и в първите секунди на мача Кристиано Роналдо стреля от дистанция, след което Хуан Мусо улови.

В 5-ата минута “червените дяволи” нацелиха гредата. Скот МакТомини овладя наказателното поле, след като опита да стреля Пол Погба, след което шотландецът стреля, топката рикошира в тялото на Хосе Паломино, който излъга Хуан Мусо, а топката спря в десния страничен стълб.

Постепенно домакините станаха по-смели да погледнат към портата на Манчестър Юнайтед и това се получи. В 12-ата минута Дуван Сапата намери Йосип Иличич на границата на наказателното поле, след което словенецът нанесе мигновен удар, а Давид Де Хеа не успя да се намеси успешно и позволи на топката да влети в собствената му мрежа.

Гостите отново застрашиха вратата на бергаманите в 17-ата минута, когато Кристиано Роналдо беше центриран в наказателното поле, където Люк Шоу стреля от въздуха, но прати топката над вратата. Малко по-късно португалската звезда стреля с глава над вратата.

Аталанта отговори с мощна атака на Дуван Сапата, който стреля от границата на наказателното поле, но прати топката във вратата.

В 30-ата минута Пол Погба сгреши пред наказателното поле, което позволи на Дуван Сапата да влезе в удобна огнева позиция и нанесе удар, който бе отразен отлично от Ерик Бай.

В края на първото полувреме Оле Гунар Солскяер получи лоши новини, след като трябваше да замени контузения Рафаел Варан и беше заменен от Мейсън Гринууд.

В добавеното време Манчестър Юнайтед възстанови равенството. Гостите направиха отлична атака след пас на Кристиано Роналдо към Мейсън Гринууд, който продължи в наказателното поле към Бруно Фернандес, който технично продължи играта с петия при Роналдо. Португалецът веднага стреля в десния ъгъл и изравни резултата.

Гостите можеха да вкарат в началото на второто полувреме след прехвърлянето на Кристиано Роналдо в наказателното поле към Бруно Фернандес, но ударът на последния срещна тялото на Хосе Паломино.

В 56-ата минута домакините отбелязаха гол чрез Дуван Сапата, но първоначално той беше отменен заради засада, но след преглед на ситуацията с VAR попадението беше зачетено, след като нападателят беше зад защитата и технично победи Давид Де Хеа.

В следващите минути „червените дяволи” избутаха съперника, опитвайки се бързо да възстановят равенството, но домакините не позволиха да организират опасни атаки към вратата на Хуан Мусо.

На 79-ата Давиде Дзапакоста се концентрира в наказателното поле, където Дуван Сапата беше най-висок и нанесе удар с глава, пращайки топката във вратата. Шест минути преди края на срещата нападателят на Бергамо нанесе мощен удар от дистанция, принуждавайки Давид Де Хеа да вкара решително в корнер.

В добавеното време Кристиано Роналдо отново изравни резултата. Мейсън Гринууд потупа леко португалеца, който прекрасно реализира с великолепно въздушно хвърляне в долния десен ъгъл, оформяйки крайния резултат.

В друг мач от групата Виляреал победи Йънг Бойс с 2:0 на Ел Мадригал след голове на Етиен Капу и Арно Данжума.

АТАЛАНТА – МЪН ЮНИТ 2:2

1:0 Йосип Иличич 12′

1:1 Кристиано Роналдо 45 + 1 ‘

2: 1 Тютюн Сапата 56′

2: 2 Кристиано Роналдо 90 + 2 ‘

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

АТАЛАНТА: Хуан Мусо, Мартин де Руан, Мерих Демирал, Хосе Паломино, Ремо Фройлер, Теун Купмайнерс, Давиде Джапакоста, Йоахим Маеле, Йосип Иличич, Марио Пашалич, Дуван Сапата

Треньор: Джан Пиеро Гасперини

MAN UNITED: Дейвид Де Хеа, Ерик Бай, Рафаел Варан, Хари Магуайър, Аарон Уан-Бисака, Люк Шоу, Скот МакТомини, Пол Погба, Бруно Фернандес, Кристиано Роналдо, Маркъс Рашфорд