Федерер даде сет, разправи се със съдията и излезе напред към Ролан Гарос.

Роджър Федерер си осигури мястото в третия кръг на Ролан Гарос. Швейцарската легенда взе втора победа тази година в Париж – 6: 2, 2: 6, 7: 6 (4) и 6: 2 срещу Марина Чилич (Хърватия), но друг инцидент постави маестрото пред класацията.

В противен случай спокойният Федерер във втория сет силно спори със съдията. Роджър аргументира, че Чилич удря топката твърде дълго на сервис, и в една от въпросните ситуации председателстващият съдия предупреди Фед, защото отиде да вземе кърпата от края на корта.

В първия сет Роджър беше на обичайното си ниво и спечели пет поредни гейма, водещи с 5: 1, а след това затвори секцията без никакви проблеми. Съдийският инцидент се случи във втория сет, в който Федерер бързо изостана с резултат 0: 3, а след това не успя да се завърне и загуби с 2: 6, достигайки до равенство в сетове.

Пробивът на Федерер го изведе с 3-1 преднина в третия сет, но Чилич се върна и обърна резултата 3-4 в своя полза и след като и двамата спечелиха подаванията си, трябваше да играят тай-брейк. Швейцарецът направи кратка почивка и поведе с 3: 1, след което запази сервиса и спечели 7: 4 и отново поведе – 2: 1.

Още два пробива в четвъртия сет изглежда дадоха на легендата необходимата мотивация и той лесно спечели 6-2 в мач, продължил повече от два часа и половина.

В следващия кръг Роджър ще играе с Доминк Копфер от Германия.

Други резултати за днес:

Матео Беретини (Италия) – Федерико Кория (Аржентина) 6: 3, 6: 3, 6: 2

Куон Суну (Южна Корея) – Андреас Сепи (Италия) 6: 4, 7: 5, 7: 5

Филип Колшрайбер (Германия) – Аслана Карацева (Русия) 6: 3, 7: 6 (4), 4: 6, 6: 1

Диего Шварцман (Аржентина) – Айлай Бедене (Словения) 6: 4, 6: 2, 6: 4

Микаел Имер (Швеция) – Гаел Монфис (Франция) 6: 0, 2: 6, 6: 4, 6: 3

Йошинто Нишиока (Япония) – Лоренцо Музети (Италия) 5: 7, 3: 6, 2: 6

Тейлър Фриц (САЩ) – Доминик Кьопфер 3: 6, 2: 6, 6: 3, 4: 6

Яник Чинер (Италия) – Джанлука Магер (Италия) 6: 1, 7: 5, 3: 6, 6: 3

Камерън Нори (Великобритания) – Лойд Харис 4: 6, 6: 3, 6: 3, 6: 2

Джеймс Дъкуърт (Австралия) – Рикардас Беранкис (Литва) 5: 7, 6: 2, 6: 7 (4), 0: 6

Новак Джокович (Сърбия) – Пабло Куевас (Уругвай) 6: 3, 6: 2, 6: 4

Алекс Де Минор (Австралия) – Марко Чечинато (Италия) 4: 6, 1: 6, 6: 3, 1: 6