Фатих Терим напусна Галатасарай

Фатих Терим напусна треньорския пост в Галатасарай, съобщават турските медии. За 68-годишния Терим, който е един от най-успешните треньори в историята на футбола в Турция, това бе четвъртият му престой на стадион НЕФ, последният от който започна в края на 2017 година.

По-рано днес Терим имаше среща с шефа на клуба Бурак Елмас, която продължи само 15 минути. Според съобщения в медиите, напрежението между двамата избухна през последните месеци заради желанието на Елмас да доведе нови хора в централата на Терим, а лошото представяне на 22-кратните турски шампиони допълнително обтегна отношенията. В събота Галатасарай загуби от Гиресунспор като домакин с резултат 0:1 в мача от 20-ия кръг на Суперлигата и остана на незавидното 12-о място в класирането с 27 точки, 22 и над зоната зад лидера на Трабзонспор тръгване в 9.

По време на четвъртия си престой в Галатасарай, Фетих Терим изведе отбора до титли през 2018 и 2019 г., Купа на Турция през 2019 г. и Суперкупа през 2019 г. Общо като треньор на отбора за четири престоя (1996-2000, 2002-2004, 2011-2013 и 2017-2022), той има осем титли, три купи, пет суперкупи и веднъж е спечелил Купата на УЕФА.

През кариерата си Фатих Терим е водил още отборите на Анкарагюджю, Гьозтепе, Турция U21, националния отбор на Турция, Фиорентина и Милан.

Галатасарай се класира за четвъртфиналите след равенство с Лацио.