Фабиньо: Ливърпул е готов за предизвикателен график – Футболен свят – Англия

Предстоящият триседмичен есенен календар на Ливърпул ще бъде много предизвикателен, но халфът Фабиньо очаква с нетърпение края на международната пауза.

“Червените” ще играят с Лийдс в неделя и това е началото на поредица от седем много важни мача за 22 дни, включително Шампионската лига и Купата на Карабао. Ливърпул започна сезона със седем точки срещу Норич Сити, Бърнли и Челси.

„Ще бъде много трудно, но ние сме добре подготвени за предстоящия календар“, каза бразилският полузащитник за „червените“, които играят с Милан и Кристъл Палас след срещата с Лийдс.

„Не съм повикан за националния отбор, така че няма да играя две седмици от началото на мача през уикенда. И аз искам да играя. Искам да играя както във Висшата лига, така и в Шампионската лига. Радвам се, че след три дни ще имаме мачове. Всички сме готови и треньорът ни има нужда от всеки играч. ”

Фабиньо изигра първия си начален мач в Челси с 1: 1 у дома. “Червените” вкараха първия гол, но изравниха резултата в края на първото полувреме от дузпата и не отбелязаха повече през второто полувреме, въпреки че бяха с един повече.

„Започнахме добре сезона. Спечелихме първите два мача и това винаги означава много. В третия се изправихме срещу един от най -силните отбори в Англия и европейския шампион. Беше трудно, но отново показахме добър футбол. „Не спечелихме, но можем да получим много положителни неща“, каза той в интервю за уебсайта на клуба.