Уникална драма! Интер победи Ювентус в 120-ата минута и спечели Суперкупата

Шампионите Интер спечелиха Суперкупата на Италия, след като спечелиха с 2-1 в уникална драма с продълженията над носителя на национални трофеи Ювентус на своя стадион Джузепе Меаца. В редовното време и двата отбора отбелязаха по един гол зад Уестън Маккени и Лаутаро Мартинес от дузпа. Победата донесе Алексис Санчес секунди след 120-ата минута.

Така “нерадзурите” спечелиха наградата за шести път в своето 34-то издание. Успехът в спора за този трофей е втори за Интер в двубой с Ювентус. Първият се появи през 2005 г. Сега новият треньор на нерадзурите Симоне Индзаги спечели първия си трофей начело на отбора.

Интер игра по-добре през по-голямата част от мача, но триумфът не беше лесен. Хората на Макс Алегри поведоха благодарение на Уестън Маккени, докато “нерадзурите” изравниха от дузпа благодарение на Лаутаро Мартинес, като и двата гола бяха допуснати през първото полувреме. След почивката никой не отбеляза, а борбата за трофея премина в продължения.

Домакините в мача почти изцяло разчитаха на титулярния си състав, а гостите имаха доста кадрови проблеми.

Срещата започна с тежък натиск от Интер, на който Ювентус се опита да противодейства с висока преса. Още преди 2-ата минута “нерадзурите” стигнаха до първата си голова позиция. Един удар с глава на Джеко, но пропусна целта. Малко след това Стефан де Фрай стреля с глава от корнер и топката полетя на сантиметри от напречната греда.

Пропусна и Лаутаро Мартинес, чийто удар също не мина в целта. В 11-ата минута Интер реализира дузпа след срив в наказателното поле на Николо Барела при сблъсък с Джорджо Киелини. Реферът Даниеле Довери и VAR не видяха причина да отсъдят дузпа.

Подопечниците на Макс Алегри постепенно изравниха играта и на свой ред погледнаха по-смело към вратата на Ханданович. Федерико Бернадески реализира дузпата в 22-ата минута, но бианконерите пропуснаха дузпата.

Възраждането в редиците на Ювентус се отрази. Уестън Маккени откри резултата за Старата дама в 25-ата минута. Алваро Мората центрира върху американеца, който победи Ханданович с глава – 0:1.

Малко след това късмета си опита Кулушевски, чийто удар отдалеч мина далеч от вратата. Интер отговори с удар извън границата на Калханоглу. В 31-ата минута турският халф нанесе нов удар, отблъснат от Перин.

Интер изравни в 34-ата минута, когато бе отсъдена дузпа. Матиас де Шило отсече Жако в наказателното поле. Лаутаро Мартинес безмилостно удари от бялата точка – 1:1.

Преди почивката нямаше повече отбелязани голове, а и двата отбора не поеха излишни рискове.

След почивката се откриха две страхотни възможности за Федерико Бернадески, който не успя отново да изведе Ювентус напред.

Интер отговори с удар с глава на Дъмфрис в 59-ата минута, който бе спасен от Перин. Бранителят на бианконерите се справи добре с две нови позиции на вратата си. Първо той отрази удар с глава на Мартинес, след това на Перишич.

До края на редовното време и двата отбора продължиха да постигат победа, но при доста премерен риск и чистите положения не бяха достатъчни. Така мачът премина в продължения.

Резервистът на Интер Алексис Санчес откри страхотен шанс за гол в 96-ата минута. Чилиецът стреля с глава след корнер, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Ювентус отговори с неточен удар на Дибала. В добавеното време на първото продължение Матиас Перин отново спаси бианконерите с глава на Хоакин Корея.

През второто полувреме Интер имаше инициативата и се опита да победи, без да чака дузпата, която явно самите те поставиха в лагера на Ювентус.

Пълната драма настъпи в 120-ата минута, когато Алексис Санчес отбеляза последния гол в мача след грешка в защитата на Бианконерите. Алекс Сандро игра с гърди на Киелини при центриране в наказателното поле. Централният защитник обаче закъсня и Матео Дармиан успя да го изпревари. Последният подаде към Санчес, а чилиецът от няколко метра прати топката в мрежата за 2:1 и докара трибуните на Сан Сиро в екстаз.

Интер – Ювентус 2:1

Голмайстори: 0:1 Уестън Маккени (25′) 1:1 Лаутаро Мартинес (35’pen), 2:1 Алексис Санчес (120′)

Интер: Ханданович, Шкринижар, Де Фрай, Бастонь, Дъмфрис, Барела Брозович, Калханоглу, Перишич, Джеко, Мартинес

Ювентус: Перин, Де Шилио, Киелини, Ругани, Сандро, Маккени, Бернардески, Рабио, Локатели, Кулушевски, Мората