Уникална драма – Барса отбеляза 3 гола, но не победи (ВИДЕО) – Испания

Уникална драма се разрази в мача между Селта и Барселона. Каталунците поведоха с 3:0 преди полувремето, но мачът завърши 3:3 и Селта изравни резултата с последния си удар в мача в 96-ата минута.

Срещата във Виго започна със ситуация, когато домакините успяха да отбележат гол още във 2-ата минута. Яго Аспас се освободи от защитника си в наказателното поле, но стреля покрай гредата.

Само за три минути от играта Барселона поведе. Ансу Фати направи страхотен пробив и изненада Матиас Дитуро с прекрасен удар, а резултатът беше 0:1.

В 18-ата минута каталунците успяха да отбележат втория гол. Серхио Бускетс веднага стреля и стреля в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

На пръв поглед Барселона успя да затвори мача в 34-ата минута, когато отбеляза втория гол. Мемфис Депай се възползва от хитро подаване на Жорди Алба и с лекота победи вратаря с глава.

Малко преди почивката Ансу Фати получи нелепо разтягане. Той дотича и се хвана за крака, което доведе до принудителната му смяна в началото на второто полувреме.

В 51-ата минута Тиаго Галардо хвърли топката в мрежата на Барселона, но голът не бе присъден заради засада. Все пак след 60 секунди игра Селта отбеляза обичайния гол. Яго Аспас бързо стигна до отбиването и вкара в мрежата.

В 63-ата минута домакините имаха сериозни претенции към дузпата. Тиаго Галардо падна на терена след контакт със защитник, но в крайна сметка 11-метровото хвърляне така и не беше зачетено.

В 74-ата минута обаче сините върнаха още една топка и сериозно избутаха съперника назад. Нолито се разписа от много трудна позиция, след като засече с глава центриране в наказателното поле.

До края на мача играчите на Селта се опитаха сензационно да изравнят резултата и го направиха в 96-ата минута. Яго Аспас получи пас отляво и с топовен изстрел от границата на наказателното поле вкара в мрежата на Тер Стеген и зарадва публиката във Виго.

В друг мач от Ла Лига Еспаньол победи Гранада с 2:0 с голове на Педрос и Де Томас през първото полувреме.