Унгария спира Англия на Уембли, феновете се бият с полицията

Англия не успя да победи Унгария и мачът на Уембли завърши 1: 1, забавяйки Трите лъва по пътя им към световния финал.

Мачът започна с проблеми с феновете на гостите, които след това се зарадваха да видят как унгарците поведоха от дузпата, но Джон Стоунс бързо изравни резултата.

Англичаните доминираха и имаха повече ситуации, но нямаше много ясни резултати и може би естествено трябваше да се задоволят само с една точка и да останат твърде далеч от 4-0 на унгарска земя преди месец.

Въпреки равенството, отборът на Гарет Саутгейт води група I с 20 точки, 3 повече от Полша. Унгарците имат 11 точки.

Мачът започна с проблеми на трибуните, причинени от много агресивни фенове на гостите.

Те освиркваха играчи, които традиционно коленичиха в началото, за да подкрепят кампанията срещу расизма и дискриминацията.

Срещу един от стюардите обаче беше направен отрицателен и вероятно расистки коментар, който доведе до сблъсък с полицията, която използва палки и гумени куршуми за възстановяване на реда. Направен е и арест.

Иначе мачът започна с предимство на домакините, а в 7 -ата минута Грилиш се върна опасно към Хари Кейн, но защитникът се намеси. Малко по -късно последва неточен удар на голмайстора на Трите лъва.

Унгарците се опитаха да атакуват, когато могат, а Шалай стреля през вратата. Това доведе до 22 -ата минута, когато при атаката на гостите Шоу вдигна крак високо и го удари, а съдията отсъди дузпа. VAR потвърди, че е имало нарушение в наказателното поле и Шалай беше точен от точката на дузпата. Уомбли шок.

Веднага след това домакините обявиха дузпа, която не получиха, но сравнително бързо изравниха. Фил Фоден направи отличен свободен удар, а Джон Стоунс удари далечната греда в 37 -ата минута, като направи резултата 1: 1.

Грилиш пропусна възможността да нанесе удар в ситуацията преди почивката, а в самия край на полувремето Стърлинг засече отблизо, но Гуляш спаси. След почивката британците продължиха да бъдат много активни.

Гулаш лесно успя да удари Кейн, а след корнер Стоунс засече отново, но при вратата. Вместо Грилиш излезе Букайо Сака и през този период унгарците почти не организираха никакви атаки.

Стерлинг отново принуди унгарския защитник да се намеси, а в 73 -ата минута Сака изведе много добре Кейн, но с опит за диагонал изпрати топката встрани. Гостите имаха добра възможност в 84 -ата минута, но Холандер стреля досадно неточно.

Фоден и Авраам имаха ситуации, които пропуснаха и в крайна сметка мачът завърши без победител, което, разбира се, силно разочарова домакините.

Англия – Унгария 1: 1

0: 1 Шалай 24 дузпи
1: 1 камъни 37

Англия: Пикфорд, Уокър, Стоунс, Средства, Шоу, Ориз, Фоден, Маунт, Стърлинг (76 Хендерсън), Кейн (76 Абрахам, 93 Уоткинс), Зеленикав (62 Сака)
Унгария: Гуласи, Кечкес, Ланг, Него (93 бола), А. Наги, Шефер (79 Весей), З. Наги, Собослай (92 Николич), Шон (68 Холандер), Шалай (79 хан)