Уест Хем го направи – удари Ливърпул в Лондон

Уест Хем победи Ливърпул с 3:2 в Лондон и нанесе първата си загуба в лигата на мърсисайдци.

Футболистите на Юрген Клоп бяха единствените във Висшата лига, които не знаеха загубата, но днес чуковете ги нокаутираха.

Така Ливърпул с 22 точки падна на четвърто място във временното класиране и четири зад Челси и първо място. Уест Хем правят страхотен сезон и вече са изравнени за второто място с Манчестър Сити, като двата отбора имат 23 точки.

Лондончани увеличиха резултата в 4-ата минута, когато Алисън вкара в собствената си врата, но гостите изравниха благодарение на Александър-Арнолд (41), през второто полувреме домакините отбелязаха два бързи гола на Форналс (67) и Зума (74). ). , и в крайна сметка Ориги (83) направи 3:2.

В последната минута Садио Мане допусна фрапантна грешка и лиши точка на Ливърпул.

Така лондончани завършиха серия от 25 мача, без да губят от Ливърпул във всички турнири.

На лондонския стадион домакините се захванаха с вдъхновение и поведоха след грешка на Алисън, която убедително не центрира корнера, а топката влетя във вратата на гостите при резултат 1:0.

Ситуацията беше проверена от системата за видеоповторение (VAR), но в крайна сметка голът беше зачетен. Тогава технологията влезе в игра за опасното влизане на Арън Кресуел в краката на капитана на мърсисайдци Джордан Хендерсън.

Левият бек на “чуковете” игра с топката, което го спаси в случай, след като удари Хендерсън в коляното. Червените изравниха резултата в края на първото полувреме след точен свободен удар на Трент Александър-Арнолд.

В началото на второто полувреме Уест Хем пропусна добра възможност да поведе отново, след като Деклан Райс удари гредата с глава.

От друга страна, Садио Мане също съобщи за трансфера, след като не можа да използва сенника на Андрю Робъртсън от въздуха. Възпитаниците на Дейвид Мойс отбелязаха един гол след точната намеса на Пабло Форналс в 67-ата минута.

Седем минути по-късно новата грешка в корнер на Алисън доведе до трети гол на Кърт Зума. Ливърпул върна гола чрез резервен Дивок Ориги и в добавеното време можеше да направи равенство, но Мане допусна нова голяма грешка.

Уест Хем – Ливърпул 3:2