Уелс U21 отбеляза всички позиции и изпревари България – BG Football

Младежкият национален отбор по футбол на България претърпя тежко поражение с 0: 4 от Уелс у дома в квалификациите за Евро. Гостите бяха безкомпромисни и реализираха всички възможности за убедителна победа. В същото време нашите играчи направиха много грешки и така и не успяха да отбележат гол.

След поражението “лъвовете” имат 3 точки в актива си в групата си за краливизация E. Швейцария е начело, а “драконите” са на второ място с 4 точки.

Джак Уейл отбеляза хеттрик за Уелс, а Уилям Сас-Дейвис добави един гол.

В първите минути на мача българите играха по -добре на терена, но допуснаха редица пропуски, за да поведат.

На 5 -ата минута Даниел Бардон отклони опасен удар от Филип Кръстев. Няколко минути по -късно бившият играч на Троа извади от строя Владимир Николов, който нанесе тежък удар, но Бардон отново се намеси.

На 13 -ата минута ударът на Иля Груев премина през напречната греда, а на 20 -ата минута вратарят на Уелс парира удара на Кръстев.

Пет минути по -късно България пропусна най -добрата си възможност от началото на мача. Владимир Николов се успокои в наказателното поле. Той майсторски надви двама защитници и стреля. На няколко сантиметра от линията на вратата играчът от Уелс успя да изчисти топката.

В 27 -ата минута липсата на концентрация позволи на Уелс да поведе. Топката стигна до Святослав Вуцов, който подцени ситуацията. Вратарят на Славия забави прихващането, докато Вале се криеше поради грешка. Нападателят открадна топката и не можа да пропусне празния гол.

В 41 -ата минута гостите нанесоха втори удар по нашите амбиции. Рис Хюз стреля от фаул в наказателното поле. Сас-Дейвис изпревари Кристиан Петров и не остави шанс на Вуцов. Така уелските удвоиха аванса.

В началото на второто полувреме българският тим беше по -активен, но в 50 -ата минута Уелс ни заля със студен душ. Джоузеф Адамс пое защитата на домакините и изведе от играта Джак Вайл, който отбеляза втория гол от началото на мача.

В 73-ата минута младежкият отбор на Уелс отбеляза своя хеттрик. Той отново избяга от българските защитници и вкара с глава от близко разстояние.

До края резултатът остана непроменен, а опитите на България да постигне поне благородна цел бяха неуспешни. Нашите няколко пъти стреляха по вражеската врата, но неточно.

Следващата евро-квалификация на българския национален отбор U21 ще се проведе на 8 октомври. След това се срещаме с Гибралтар.

Александър Димитров: Ако бяхме вкарали първия гол, този резултат щеше да е в наша полза (ВИДЕО)