Уелс побеждава младежите на България насред София

Първо поражение за нас в европейските квалификации

Младежкият отбор на България записа първото поражение в квалификациите за европейското първенство. Селекцията на Александър Димитров претърпя смазващо поражение от връстници от Уелс в центъра на София – 0: 4.

Българите успяха да намерят резултат само след пет минути игра, когато Филип Кръстев стреля опасно, но Бардон спаси. Четвърт час по -късно бившият играч на Славия имаше още един шанс, но така и не се превърна от добра позиция.

Седем минути по -късно грешка на българския вратар Святослав Вуцов доведе до първия гол в мача. Вуцов се опита да хване топката, но много лесно бе отнет от Джак Вайл, който откри резултата.

Вторият гол падна три минути преди края на първото полувреме, когато центрирането след фаул на Рийз Хюз беше засечено от 0: 2 с глава от Били Сас-Дейвис.

Вале вкара втори път пет минути след подновяването на играта, а в 73-ата минута оформи своя хеттрик след 0-4 с глава.

Така само няколко дни след победата с 2: 0 над Молдова България загуби за първи път в тези квалификации. Нашите заемат третото място в рейтинга на група „Е“ с три точки.

След месец българите ще играят с абсолютния аутсайдер на Гибралтар, който има голова разлика 0: 8 и две поражения след два мача.