Уейвъринг Юнайтед печели първа победа над Ранчник – Футболен свят – Англия

Отборът на Манчестър Юнайтед успя да постигне минимален, но много ценен успех срещу Кристъл Палас, като спечели с 1:0 в мача от 15-ия кръг на английската Висша лига. Фред откри резултата в 78-ата минута, а играта му с бижута беше достатъчна на Ралф Рангник да дебютира с тройка, водена от Червените дяволи.

източник: Sofascore

Домакините започнаха активно, а в 4-ата минута Алекс Телес стреля от далечен удар, но топката срещна целта. Няколко секунди по-късно Роналдо бе изпреварен в наказателното поле. В 9-ата минута Уилфред Заха отбеляза първия точен удар за гостите, но Де Хеа нямаше проблеми.

Червените дяволи много доминираха в топката в тези минути, а в 18-ата минута Кристиано Роналдо беше изведен на огнева позиция, преди ударът му да бъде блокиран.

В 24-ата минута Фред имаше страхотна възможност за откриване, но топката удари Томкинс в главата. Секунди по-късно Роналдо се насочи към Бруно Фернандес. Хвърлянето му не беше достатъчно точно и вратарят на гостите го парира.

Позицията пред двете врати постепенно намаля, а секунди преди края на полувремето Диого Дало отправи силен, но неточен удар към вратата на орлите.

В началото на второто полувреме гостите започнаха да проявяват все повече смелост и в 56-ата минута Шейку Кояте удари опасно с глава, но ударът му бе отклонен за корнер. В 64-ата минута Конър Галахър опита да нанесе далечен удар, но безкрайно неточен.

В 68-ата минута домакините получиха право на свободен удар. В 75-ата минута ситуацията в мача беше най-чиста. След ъглов удар Марк Гай хвърли топката към Джордан Аю към задната греда, където нападателят някак си пропусна от няколко метра.

Червените дяволи постигнаха заветния си гол в 78-ата минута и то неочаквано. Отличното представяне на Фред тласна Манчестър Юнайтед напред. След като получи топката от Гринууд, той красиво обърна топката в горния десен ъгъл на Гита. До края на мача гостите опитаха хаотичен натиск, но без резултат – домакините запазиха точките.