Ударите на Барса никога не свършват – домакинско равенство с опашка и контузии на двама аса.

Особено тревожно е състоянието на Агуеро, който е в болница.

Барселона направи още една грешна стъпка в първия мач след уволнението на треньора Роналд Куман. Дудукания и разочарование срещнаха домакините с 1:1 с шакаш Алавес. По-лошото е, че двама от основните играчи на отбора са контузени и са в дългия списък на временния треньор Сержи Бархуана.

Изглеждаше, че Барса беше на път да победи, когато Мемфис Депай отбеляза зрелищен гол в 49-ата минута, но само три минути по-късно Луис Риоха изравни след страхотна атака и размени бързи пасове със съотборник. Гледайте хитове ТУК

Така Барселона продължава ужасната си серия в първенството – една победа и 4 отбелязани точки в последните 5 мача – твърде малко за отбор, който претендира за титлата.

Голямо притеснение предизвиква състоянието на аржентинеца Серхио Агуеро, който след контузия започна втория си мач в титулярния състав. Кун лежеше на тревата в края на първото полувреме, хвана се за гърдите и явно дишаше трудно. Нямаше единоборства или удари, които да породят съмнения за състоянието му.

Той беше незабавно сменен и тази сутрин от клуба потвърдиха, че е прекарал нощта в клиника в Барселона, където е преминал пълен кардиологичен преглед. Не е ясно какво е причинило дискомфорта на Агуеро, но вероятно е проблем със сърцето.

Жерар Пике също беше контузен и пропусна гостуването на Динамо Киев в Шампионската лига във вторник. Той добави към списъка на ранените:

Ансу Фати, Серж Роберто, Франки де Йонг, Араужо, Педри, Усман Дембеле и Мартин Брейтуейт.

След равенство с Алавес тимът е на девето място с 16 точки, лидери са Реал Мадрид, Севиля и Реал Сосиедад (по 24). Алавес остава 16-и с 10 точки.