Уважение: играчът си вкара два автогола и се провали в уговорения мач (ВИДЕО) – Любопитно

Черното тото вече не е често срещано на европейска земя и организации като FIFA и UEFA работят усилено, за да го премахнат. Въпреки това опитите за организиране на мачове все още продължават, като най-новият пример е Висшата лига на Гана.

Защитникът на слабия „Интер“ Алиса – Хашмин Муса се превърна в истинска интернет сензация, вкарвайки две автогола за броени минути на отбора на Ашанти Голд. Целите нямат нищо общо с комични или случайни автоголове от Евро 2020. Муса целенасочено вкара топката в собствената си врата, но не напразно.

„След мача съотборниците ми ме похвалиха, въпреки че загубиха залога си. Обещах на треньора, че ако напусна пейката, ще го подведа. След мача ме срещнаха. В хотела чух, че мачът трябва да завърши 5: 1 за съперника. намеси се, защото не одобрявам залозите “, каза Муса след мача.

Отборът му загуби с 0: 7 и това е последната игра за сезона и отборът беше елиминиран. Ashanti Gold съобщи, че това не може да бъде мач и те нямат представа защо противникът си е вкарал два автогола. Видеозаписи с четвъртия гол на Ашанти обаче опровергават тези думи, защото умишлената цел е ясно видима.

Мачът ще бъде разследван и най-вероятно ще последват дузпи, но действията на Хамшин Муса са достойни за уважение.

Новото разширение на Лацио разгневи феновете с партизанска песен (ВИДЕО)