Убиецът на Борусия Мьонхенгладбах разчлени неузнаваемия Байерн и го изхвърли от Купата – Soccer World – Германия

Борусия Мьонхенгладбах победи шумно германския шампион Байерн Мюнхен 50 в дербито от втория кръг на Купата на Германия баварците бяха изгонени от турнира. Конус квадио зададе тона за гол шоуто и отвори във втория, Рами Бенсебини удвои в 15-ата минута. В 21-ата минута Бенсабейни направи класически резултат след дузпа. Във втората част Брил Емболо също се отличи в 51-ата и 57-ата минута, което определи крайния резултат.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Така баварците се оттеглиха за втора поредна година на този етап, след като през миналия сезон той отпадна от Холщайн Кил след дузпа.

Домакините започнаха вихрено мача и откриха резултата още във втората минута, когато баварците допуснаха грешка при приемането на топката, което позволи на Куадио Кон да засече и комбинира с Брил Емболо в наказателното поле. Последва рикошет и топката срещна пътя на Коне, който с точен удар остави шанс за 1:0 на Мануел Нойер.

В деветата минута Борусия имаше шанс да удвои резултата. Йонас Хофман се измъкна от Даю Упамекано и излезе сам срещу Нойер, след което стреля, но покрай дясната греда на Байерн Мюнхен.

Само две минути по-късно жребчетата отново бяха близо до втория гол. Йонас Хофман направи прекрасен пас в наказателното поле, където Упамекано остана под топката, докато Емболо го овладя елегантно и стреля силно, но Нойер се измъкна и стреля над гредата.

Гениалните действия на Гладбах дадоха резултат в 15-ата минута, когато удвоиха резултата. След отлична атака, при която Емболо изведе Хофман отдясно, а той от своя страна пусна прекрасен пас в наказателното поле към непокрития Рами Бенсебайни, който стреля Нойер от 12-13 метра – 2:0.

Но това не беше всичко през първите двайсет минути. Беше в 20-ата, когато Лука Ернандес свали Емболо в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката беше Бенсебини, който много хладнокръвно излъга Нойер при 3:0.

В следващите минути темпото на играта се забави и Байерн изглеждаше по-смел отпред, въпреки че нямаше ясно положение за гол.

В 23-ата минута Упамекано удари с глава, но неточно встрани от вратата.

Първият точен удар на “Бивоварите” прозвуча в 35-ата минута, когато Серж Гнабри стреля в наказателното поле, но попадна слабо в ръцете на Иън Зомър.

Лено Горецка също опита късмета си в 41-ата минута, но и неточно нацели. В последните минути на първото полувреме Байерн натисна, но не успя да застраши сериозно вратата на домакините.

Второто полувреме започна с красив удар на Горецка от далечна дистанция в 49-ата минута, който бе спасен от Зомер.

Само две минути по-късно обаче Гладбах отбеляза четвърти гол. След удар напред двама централни защитници на Бавария Никлас Зуеле и Даю Упамекано не се разбраха и очевидно от лесна за тях ситуация се възползваха от предимството на Емболо, откраднаха топката в наказателното поле и опънаха мрежата отзад Нойер със силен удар. …

Сривът за Байерн приключи в 57-ата минута, когато домакините стигнаха до нов гол. Влезлият като резерва Кингсли Коман сбърка при селекцията на топката и я даде на Лукс Нец, който веднага поведе срещу Нойер Емболо, а швейцарецът не остави шанс за реакция на вратаря с удар в долния ляв ъгъл – 5:0.

Точно час по-късно баварците успяха да си върнат гола, когато Гнабри бе намерен в наказателното поле отдясно и стреля по диагонал, но Зомер изби в корнер.

В 68-ата минута Байерн получи нов шанс за гол. След отлична комбинация на Сане и Коман, французинът намери идеално експонирания Йосип Станишич в наказателното поле отдясно, който стреля през вратата.

Четири минути по-късно Матиас Гинтер в центъра отдясно в наказателното поле, а на далечната греда Емболо опита да засече в търсене на своя хеттрик, но беше блокиран.

В 75-ата минута Левандовски се свърза с Томас Мюлер в наказателното поле, но Зомер улови удара на германския национал.

Малко по-късно Мюлер стреля в главата, но Ян Зомер го спаси.

В крайна сметка баварците не успяха да създадат нищо запомнящо се и по този начин записаха една от най-тежките си загуби, докато Борусия си възвърна самочувствието и си спечели поражение с 0-6 от май по-рано тази година.