Токио 2020: Бразилия побеждава Германия в действие с 6 гола

В повторение на олимпийския финал в Рио де Жанейро Бразилия отново победи Германия, този път с 4: 2 в Йокохама в мач от група D на игрите в Япония. Четвъртият съдия в мача беше Георги Кабаков от България.

Нападателят на Евертън Ричардсън отбеляза хеттрик с точност на 7, 22 и 30 минути. В 57-ата минута Надием Амири вкара гол за германския национален отбор. В 84-ата минута, макар и вече с човек по-малко заради червения картон на Макс Арнолд, германците вкараха второто попадение, отбелязано от Рагнар Аке. В съкратеното време Паулиньо вкара четвъртия гол за олимпийските шампиони.

Националният отбор на Аржентина претърпя изненадващо поражение с 0: 0 от Австралия в първия етап на олимпийския турнир за мъже. Двубоят се проведе в група С, в която днес Испания и Египет играха с резултат 0: 0.

Лаклан Уелс изведе Австралия напред в 14-ата минута след подаване отляво. В края на полувремето Франсиско Ортега от Аржентина получи два бързи жълти картона и бе изгонен. През 80-те Марко Тилио гарантира успех на австралийците с втори гол под гредата.