Тийнейджърите изхвърлиха Циципаша и Осака от US Open – Спорт

© Ройтерс

Световният номер 3 Стефанос Циципас отпадна от Откритото първенство на САЩ, след като загуби от испанеца Карлос Алкараз в три мрежов трилър – 6: 3, 4: 6, 7: 6 (2), 0: 6, 7: 6 (5) . Срещата продължи 4 часа и 11 минути.

Алкараз, който е на 55 -о място в класацията, е само на 18 години и напредва към четвъртфиналите. Това е и най -добрият резултат в кратката кариера на испанеца.

По време на мача Циципас отбеляза 15 аса, но това не беше достатъчно срещу Алкараз, който беше много стабилен. Само в четвъртия сет испанецът нямаше отговор на играта на третия в света, която бе безупречна.

Петият сет продължи точно един час, оставяйки игра след мач за тайбрек. В него Алкараз поведе с 3: 1, след което изигра три мачбол при резултат 6: 3. Циципас отбеляза две точки, но все пак испанецът успя да затвори мача.

„Всички са против мен от самото начало. От първата ми игра с тази известна почивка хората се настройват, без да знаят защо. Не мисля, че съм виновен за нищо, особено след като правилата не определят колко дълги трябва да бъдат почивките “, каза Циципас след мача, връщайки се към първите си два мача, които имаха дълги паузи между сетовете.

Друга голяма изненада в програмата беше елиминирането на двукратната шампионка Наоми Осака (2018 и 2020 г.). Японката загуби от 18-годишната канадка Лейла Ани Фернандес-7: 5, 6: 7 (2), 4: 6 след два часа и пет минути.

Третият в света няма отговор на играта на канадската левица. Осака завърши с 15 аса, но направи и 36 непровокирани грешки, които значително повлияха на хода на мача. Имаше много вдъхновен тенисист срещу японката. Досега Фернандес е преминал през първия кръг на турнирите от Шлем само веднъж в кариерата си, както се случи на Ролан Гарос през 2020 г.

Тийнейджърите нокаутират Циципаша и Осака от US Open

© Ройтерс

Осака претърпя трета загуба от лява тенисистка, което показа проблемите й.

След мача носителката на четири титли от Големия шлем обяви, че ще си почине за малко от тениса.