С Шевченко – лошо, без Шевченко – 6:0 ᐉ Новини Fakti.bg – Спорт

Отборът на Дженоа изпадна в изключително тежка криза и до ден днешен изглежда несъмнено изпадане в Серия Б. Преди няколко дни Андрий Шевченко беше уволнен, тъй като не успя да спечели нито един мач начело на Family Guy в шампионата, но записа няколко противоречиви равенства. Въпреки това, в първия мач след раздялата с украинеца, настъпи най-тежкото поражение на клуба от много време насам.

Фиорентина победи сицилианците с впечатляващия резултат 6:0 на техния Артемио Франки, като по този начин утежни кризата в лагера на съперника.

Одриосола, Бонавентура, Влахович и Торейра отбелязаха по гол, Бираги отбеляза два пъти. Междувременно при резултат 0:0 Душан Влахович успя да реализира дузпа за виолетовите, но след това отговори с красив гол през второто полувреме.

Фиорентина вече успява да атакува дори първите 4 в ранглистата, като запазва днешното вдъхновение, а в Генуа трябва да се надяваме на чудо, защото скоро сезонът ще навлезе в решаващата си част, а спасителната зона едва ли ще бъде постижима.