С Ибрахимович в главната роля Милан отново спечели и не остави Наполи сам.

Юбилейен гол No400 към Златан в мачове от шампионата.

Златан Ибрахимович отбеляза гол и дузпа за своя отбор, а Милан победи Рома с 2:1 като гост на Олимпико. Така след самостоятелния концерт на 40-годишната шведска звезда “червено-черните” не оставиха Наполи на мира и продължиха преследването си на върха в класирането.

След 11 мача през този сезон в Серия А, два отбора, съответно от Северна и Южна Италия, заемат първите две места в класирането. На първо място са неаполитанците, а на второ е грандът на Милан, като имат еднакъв актив – 10 победи и 1 равенство, но Наполи води в таблицата с по-добра голова разлика.

Шведската звезда отбеляза гол под номер 400 в първенствата, в които игра, след като победи Руи Патрисио от свободен удар в 25-ата минута с бомбен удар. Опитен нападател прати топката надолу по стената и право в далечния ъгъл на португалския вратар. Малко по-късно Ибра игра сам срещу Патрисио Рафаел Леао и той вкара, но съдиите отмениха гола заради засада след консултация с VAR.

150 от въпросните 400 гола на Ибрахимович бяха в италианското първенство, където играеше още за Ювентус и Интер.

Пет минути след началото на второто полувреме шведът се разписа за втори път, но ВАР отново влезе в игра и голът на Милан също не беше зачетен заради засада.

В 57-ата минута Ибрахимович реализира дузпа за гостите, а Франк Кеси беше зад топката и удвои преднината на росонерите. В 66-ата минута задачата им стана по-трудна, тъй като Тео Ернандес беше изгонен за втори жълт картон, но въпреки че беше с друг играч, Рома успя да отбележи едва в последната минута на триминутно продължение.

Тогава Стефан Ел Шаарави отряза, фиксирайки крайния резултат.

Това беше първо домакинско поражение в италианското първенство за отбора под ръководството на Жозе Моуриньо в 43 мача. Специалният бе и най-дълго работещият треньор на Серия А у дома от сезон 1994/1995.