Със запомнящ се обрат Григор Димитров нокаутира Медведев в Индиън Уелс – Спорт

© Ройтерс

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Индиън Уелс, след като победи световно класирания Даниил Медведев в три сета – 4: 6, 6: 3, 6: 4. Българинът нокаутира фаворита на състезанието и действащия шампион на US Open, като направи незабравим обрат.

Ралито на централната площадка продължи 2 часа и 16 минути.

В петия мач помежду им Димитров победи за втори път руснака. Досега Медведев е в поредица от три поредни успеха, в които дори не даде сет на българина. Първата победа на Димитров над Медведев беше в първия им мач през 2017 г. в Куинс.

Българската тенисистка спечели втората си победа над топ 10 за този сезон. На Australian Open той победи Доминик Тим (по това време # 3). Общо през 2021 г. българинът спечели пет победи над играчи от първите двадесет на рейтинга.

„Невъзможно, докато не стане възможно. Той е много труден съперник, вече сме играли няколко пъти. Днес успях да намеря начин да го победя. В определени моменти останах спокоен, което ми позволи да намеря най -добрите решения. “, – каза Димитров след срещата.

Българинът допълни, че продължава да работи.

„Щастлив съм, че отново мога да играя на това ниво. Имал съм много възходи и падения. Оценявам момента. Оставам скромен и работя. Това е всичко, което можете да контролирате. Всичко това е благодарение на работата, която вършим с моя екип. “

На четвъртфиналите Димитров ще се срещне с осми в схемата на Хуберт Гуркач (No12 в класирането). Българинът и 24-годишният поляк никога не са играли един срещу друг на ниво ATP. Участието на четвъртфиналите ще бъде първото за Димитров в турнира Masters в сравнение с Рим през 2020 г.

Първият сет беше продиктуван от Медведев, който започна с ранен пробив и запази аванса до края без никакви проблеми.

През второто полувреме имаше много завои и общо сървърът не успя да преобразува пропуска си седем пъти. Димитров беше набит три пъти, а руснакът четири пъти. В резултат българинът остана спокоен и в последните моменти от сета взе правилните решения, изравнявайки резултата.

Третият сет започна добре за Димитров, който бързо поведе с 3: 0. Това сломи съпротивата на Медведев, който направи нов обрат за българина да поведе с 5: 1 и в крайна сметка Димитров нямаше проблеми.