Съседите Испания и Португалия не спечелиха в Мадрид

Испания и Португалия завършиха тестовия мач с 0: 0 на стадион „Ванда Метрополитано“ в Мадрид.

Домакините имаха предимство през повечето време, но нямаше много добри условия и в крайна сметка може да съжаляват, че не са спечелили.

Португалецът действаше солидно в защита и се опита да контраатакува, но беше трудно да се постигнат чисти ситуации и мачът логично завърши без победител, тъй като това беше третото равенство в последните 4 мача между съседите.

И двата отбора преживяха 6 промени от предишни мачове. Аймерик Лапорте направи първия си стартов състав и си партнира с Пау Торес в центъра на защитата. Гостите не стигнаха до финала на Шампионската лига, но излязоха Кристиано Роналдо, Диого Жота и Жоао Феликс.

Испанците притежаваха топката от самото начало, а в 10-ата минута Феран Торес реализира дубъл с Фабиан Руис, след което имаше опасно подаване на портата, където Льоренко не успя да засече и пропусна страхотна възможност. …

За домакините обаче е трудно да създадат ясна позиция, след като опозицията е добре организирана и този стил определено отговаря на обвиненията на Фернандо Сантос. Темпото също беше ниско, което помогна на гостите.

В 22-ата минута португалецът се разписа неочаквано, след като Хосе Фонте удари по диагонал с глава, но защитникът си помогна да продължи напред с ръце в дуела с По Торес, а съдията отмени попадението.

В 27-ата минута Ла Фюри набра скорост, Бускетс изведе Сарабия, успешно центрира в далечната греда, където Феран Торес удари с глава, но пропусна вратата.

В следващите минути ситуацията на терена не се промени особено, тъй като предимството на испанците остана, а гостите чакаха момента за контраатака. Те получиха един в 41-ата минута, когато Нелсън Семедо имаше възможност да стреля, но прати топката във вратата.

Веднага след почивката моряците играха по-добре. Хота се канеше да излезе и да стреля, но си помогна с ръката си. В 50-ата минута домакините бяха близо до гол, но Руи Патрисио се справи с опита на Мората.

Няколко минути по-късно удар на Мората блокира Фонте, който обаче се подхлъзна и нападателят получи нова възможност, но стреля покрай гредата. В 58-ата минута Льоренте опита и се върна към Мората, който не можа да стреля, но Сарабия беше зад него, който не намери целта.

Мачът започна и Йота изпрати топката във вратата с глава. В 69-ата минута Бруно Фернандес стреля опасно, но Роналдо се отрази във вратата. В 81-ата минута домакините пропуснаха отлична ситуация. Отначало Мората не успя да победи Патрисио, а след като атаката продължи, Гея беше много добре центрирана, но Мората не успя да прихване.

В резултат домакините търсеха по-активно победата и в 88-ата минута Коке от свободен удар в центъра, Феран Торес парира на далечната греда, но Патрисио успя да се намеси и да избяга.

В 91-ата минута Алваро Морато трябваше да донесе триумф. Нападателят се измъкна сам с вратаря, но удари напречната греда и мачът завърши без голове.

Испания 0-0 Португалия

Испания: Симон, Льоренте, Лапорт (79 Диего Льоренте), По Торес (63 Гарсия), Гея, Тиаго (63 Педри), Бускет (63 Родри), Фабиан Руис (75 Коке), Сарабия (75 Морено), Мората, Феран Торес
Португалия: Патрисио, Семедо, Пепе (59 Уилям Карвальо), Фонте, Гереро (81 Нуно Мендеш), Серджо Оливейра (59 Бруно Фернандес), Данило Оливейра, Ренато Санчес (70 Жоао Палиня), Йота (70 Рафа Силва), Роналдо (46 Потта)