Съперникът на Шампионската лига на Лудогоц претърпя странно поражение – BG Football – Евроучастници

Следващият съперник на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига – Мура, се провали в самото начало на кампанията в Словения. Обвиненията на Анте Шимунджи бяха победени от Табор Сеяна с резултат 0: 3 само няколко дни преди Разград да бъде приет. Въпреки явното господство, домакините вкараха три гола без отговор.

В средата на седмицата Мура победи шампиона на Северна Македония Шкендия с резултат 5: 0 и така си осигури среща с шампиона на България. Днес повечето титуляри останаха на резервната скамейка с идеята да си починат колкото се може повече преди мача с шампиона на България, но техните заместници не оправдаха доверието си.

Дино Станчич откри Tabor в 10-ата минута и определи крайния резултат в 60-ата минута. Точен по резултата на гостите беше и Марко Кривичич, който реализира дузпа в 57-ата минута.

През миналия сезон Мура стана шампион за първи път в историята си, побеждавайки Марибор с 3: 1 в последния кръг и изпреварвайки основния си съперник благодарение на най-добрите резултати в директни мачове.