Страхотно шоу “Олимпико”! Ювентус се радва на абсолютен трилър – Футболен свят – Италия

Ювентус спечели гостуването на Рома на Олимпико след известен обрат в играта, пълна с голове, картони, положения и противоречия. Ейбрахам откри резултата в 11-ата минута, а седем минути по-късно Дибала изравни резултата. В началото на второто полувреме Мхитарян отново изведе Джалорос напред, а капитанът Пелегрини с фаул се изкачи до 53-та.

Но тогава торинските гиганти започнаха да се движат, първо, след добро лумбаго от Мората Локатели, той намали предимството до 3: 2, а три минути по-късно Кулушевски изравни резултата след невероятен смут и гол след видео преглед. Три минути по-късно, само седем след удара на Локатели, обратният завой беше завършен. Левият бек Де Скило направи резултата 3-4, като Патрисио уцели близкия ъгъл. Минути по-късно Рома получи своя шанс, след като Де Лихт беше изгонен за ръка в наказателното поле. Дузпата, отсъдена от Давиде Маса, не бе реализирана от капитана на “вълците” Лоренцо Пелегрини. Минутите не стигнаха до края на момчетата Жозе Моуриньо и те допуснаха второто си поредно поражение в дерби мач през 2022 година.

източник: Sofascore

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Римляните започнаха мача много агресивно, първият удар на Лоренцо Пелегрини падна в корнер, а в последвалото изпълнение Тами Ейбрахам опасно удари глава, но Шенсни беше на място. Ювентус отговори с опасен удар на Киеза отдалеч, който мина над гредата.

След 11 минути игра Тами Ейбрахам при втория опит запечата с глава вратата на Ювентус. Джордан стреля Верета от корнер, а английският нападател беше безмилостен при удара си.

След 180 секунди домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Де Лихт след удар на Пелегрини, но реферът показа, че в началото топката рикошира в краката на защитника.

Седем минути след гола на Халорос Пауло Дибала изравни резултата с красив обратен удар от дъгата на наказателното поле.

В средата на полувремето Там Ейбрахам имаше проблем с левия адуктор, но продължи. Няколко минути по-късно звездата на Торино Федерико Киеза също пострада, но англичанинът нямаше късмет и беше заменен от Деян Кулушевски.

В края на ининга Де Кильо беше добър в центрирането отляво, а Кулушевски изпревари личния си защитник Вину, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата, която Патрисио пазеше. Римският тим отговори с опасна контраатака, при която Пелегрини нахлу в наказателното поле и стреля, но удари играча в черно-бели. Добавеното време на първото полувреме беше затрупано от емоции – първо Куадрадо получи ненужен жълт картон, заради който щеше да пропусне мача за Суперкупата на страната с Интер, а минута по-късно Тами Ейбрахам пропусна гола със своя ляв крак от 2 метра, пропускайки 100% шанс да изведе Рома отново напред.

Началото на второто полувреме беше ураганно за домакините – след три минути игра Хенрих Мхитарян не без сериозен рикошет нанесе далечен удар срещу гостите.

Пет минути по-късно капитанът на “вълците” Лоренцо Пелегрини отбеляза отличен гол от свободен удар и направи резултата 3:1.

В 69-ата минута Алваро Мората отправи отлично центриране с левия крак към отворения Локатели, който с глава прати топката в мрежата зад Руи Патрисио.

Две минути след втория гол на Ювентус, след невероятно вълнение в наказателното поле на Рома и два поредни удара на Мора и Кулушевски, шведът прати топката във вратата на Астана за трети път – 3:3 за Олимпико .” Видеопрегледът потвърди, че няма засада и голът е допуснат.

Три минути по-късно еуфорията в редиците на Ювентус беше пълна – Матиас Де Скило преобразува удар в близкия ъгъл на Патрисио и завърши феноменалния обрат на старицата.

Десет минути преди края на мача Матиас де Лихт спря топката с ръка в собственото си наказателно поле, а реферът Давиде Маса беше извикан във ВАР. Италианският съдия показа на холандеца втори жълт и червен картон. Капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини обаче не успя да победи Войчех Шчесни с 11-метрова дузпа, а добавянето на атакуващ халф не намери изход.

В добавената трета минута резервният Перес стреля опасно, но се получи рикошет, при който топката излезе в корнер. Минута по-късно Ейбрахам се отдръпна и беше съборен от Шесни, но Давиде Маса беше категоричен – дузпа за “вълците” нямаше.

Рома – Ювентус 3:4

1:0 Тами Ейбрахам 11`

1:1 Пауло Дибала 18`

2:1 Хенрих Мхитарян 48`

3:1 Лоренцо Пелегрини (ж) 53`

3` 2 Мануел Локател 69`

3:3 Деян Кулушевски 74`

3:4 Матиас Де Сило 77`

Рома (4-2-3-1): Руи Патрисио – Ейнсли Мейтланд-Найлс, Крис Смолинг, Роджър Ибанис (r.c.), Матиас Виня – Брайън Кристант (r.c.), Йордан Верету (r.c.) (78`- Карлес Перес) – Хенрих Мхитарян, Лоренцо Пелегрини (87`- Борха Майорал), Феликс Афеня-Ян () – Тами Абрахам

Главен треньор: Жозе Моуриньо

Ювентус (4-3-3): Войчех Шчесни – Хуан Куадрадо (инж.r.c.), Матиас де Лихт (ч.к.), Даниеле Ругани, Матиас де Килио – Родриго Бентанкур (64`-Артур), Мануел Локатели (r.c.), Уестън Маккени – Пауло Дибала (82` – Джорджо Киелини), Мойес Кийн (64` – Алваро Мората), Федерико Киеза (32` – Деян Кулушевски)

Главен треньор: Масимилиано Алегри

съдия: Дейвид Маса

стадион: Олимпико, Рим