Старт на младежки полет в квалификация

Младежкият отбор на България имаше страхотен старт в квалификациите за Евро 2023, като спечели с 2: 0 като гост над Молдова. Така възпитаниците на Александър Димитров поискаха, макар и в коренно променен състав, да повторят отлично представяне от предишния цикъл, в който бяха на ръба да стигнат до континенталните финали.

Лъвовете не оставиха никакво съмнение за превъзходството си във всеки момент от мача на стадион Зимбру в Кишинев. В третата минута Иля Груев поиска българските амбиции с опасен удар покрай дясната греда на молдовската врата, а малко по -късно домакините създадоха единствената си реална опасност пред Святослав Вуцов, в която топката се отби към вратата . напречна греда.

До края на първото полувреме България установи постоянен натиск и пропусна няколко пъти от изгодни позиции. Логиката надделя в 52 -ата минута, когато нашият тим поведе след гол на Мартин Минчев. Крилото на “Спарта” (Прага) нанесе удар с глава, който се оказа невъзможен за молдовския защитник – 0: 1. Българският тим продължи да контролира ситуацията и не даде отпор на противника. Напротив, умелите ни действия се материализираха с втория гол на Митко Митков, който в 75 -ата минута стреля ужасно от фаул 0: 2.

Във вторник, 7 септември, от 18:30 ч. Отборът на Александър Димитров ще се изправи срещу Уелс на стадион „Славия“ в София във втория си мач от квалификационната кампания.