Станислав Иванов дебютира в MLS, Чикаго пропусна DC на Робърт

Станислав Иванов най-накрая направи своя дебют в MLS. Това стана при равенство 2-2 от неговия Чикаго Файър у дома срещу DC United Nigel Roberta. Юношата Левски дълго време се възстановяваше от контузия и едва сега записа първите минути след трансфера през зимата.

Щази влезе в играта в 75-ата минута на мача при резултат 2: 0 в полза на „огъня“. Той замени Пшемислав Франковски. Роберта изигра цяла игра за гостите.

Чикаго поведе в 31-ата минута. Гастон Хименес изстреля топката вдясно на бившия защитник на ЦСКА Борис Секулих.

Домакините удвоиха в 61-ата минута, когато Анди Наяр засече центриране на Наваро в собствената си мрежа.

DC се завърна в играта в 81-ата минута с гол на Кевин Паредес. Младежът рисува с лъч. Пет минути по-късно Джонатан Борнстейн грубо влезе в крака на Наяр в наказателното поле на Чикаго и съдията посочи бяла точка. Ола Камара беше зад топката, като на финала отбеляза 2: 2.

В класирането DC е класиран на 9-то място в Източната конференция със 17 точки. Чикаго се класира на 12-то място с 5 точки по-малко.