Станислав Иванов дебютира в MLS срещу Роберта – Световен футбол

Бившият играч на Левски Станислав Иванов направи официалния си дебют във Висшата лига за Чикаго Файър при равенство 2: 2 срещу DC United. Крилото се появи на терена четвърт час преди края на редовното време, а в последните минути отборът му пропусна преднина с 2: 0.

Срещу Щази беше друг бивш играч на Левски, нападателят Найджъл Роберта, който изигра цели 90 минути.

Домакините поведоха с 2: 0 с голове на Гастон Хименес в 32-ата минута и автогол на Анди Нахар час след началото. Гостите от Вашингтон обаче успяха да стигнат до дъното. Кевин Паредес намали преднината на ДС Юнайтед в 82-ата минута, а пет минути по-късно наказателният удар на Ола Камара възстанови равенството.

След равенството Чикаго Файър е на 24-то място с 12 точки след 14 изиграни мача, докато DC United е на 16-то място със 17 точки.

Станислав Иванов беше продаден на Левски преди няколко месеца, но едва сега дебютира, след като скоро след пристигането си в САЩ получи контузия в коляното.