Спортинг отстранява Борусия Дортмунд от Шампионска лига пред Балъков – Световен футбол – Шампионска лига

Спортинг Лисабон победи Борусия Дортмунд с 3:1 като домакин пред легендата на българския футбол и извади отбора на Германия от Шампионската лига. Възпитаниците на Марко Роуз изиграха слаб мач и логично не успяха да победят група C в най-комерсиалния европейски турнир.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Домакините успяха да открият сметка в 30-ата минута, когато Педро Гонсалвес се възползва от грешка в защитата на гостите и реализира.

Девет минути по-късно Гонслвес беше отново в прегръдките на своите съотборници, отбелязвайки гол от далечно разстояние.

Борусия Дортмунд остана с по-малко от 15 минути до края, след като Емре Йен получи червен картон.

В 81-ата минута Педро Гонсалвес пропусна пас от точката на дузпата, но не сбърка с добавянето.

В добавеното време германците намалиха разликата благодарение на гол на Даниел Мален, но това не беше достатъчно и това беше последното сериозно положение в мача.