Смелите „лъвове“ преклониха глави пред звездата на Холандия – БГ Футбол – Национален отбор.

В квалификационния мач за Евро 2023 отборът на Холандия U21 победи България до 21 години с резултат 3:1. Мартин Минчев откри резултата в 20-ата минута в полза на националния отбор. Маатсен изравни резултата в 39-ата минута, а Джошуа Зирзее отбеляза 2:1 минута след подновяването и при този гол имаше съмнения дали топката ще излети извън терена. Circsee завърши всичко в 90-ата минута след дузпа.

Лалетата започнаха с териториално превъзходство, но без реални шансове за гол. Нашият отбор обаче се изправи пред първата ситуация, която се оказа гол. Мартин Минчев беше центриран по десния фланг, а опитът му доведе до удар, който удари холандските защитници – 1:0.

Само след 2 минути домакините успяха да изравнят резултата. За пореден път след центриране от фаул настъпи раздвижване в нашата защита, когато топката стигна до Циркзее, който опита да стреля от въздуха. Само добрата намеса на Дамян Христов и след това лъчът спасиха “лъвовете” в тази ситуация.

В тези първи 30 минути „лъвовете” успяха доста добре да нарушат ритъма и да попречат на собствениците да вдигнат топката за дълго време, респективно да ни избутат в собственото си наказателно поле.

За съжаление холандците успяха да изравнят резултата 6 минути преди края на първото полувреме. Дамян Христов беше принуден да направи отлично спасяване след отлична флангова атака, но освен това левият бек Маацен изравни резултата над празната врата.

Буквално минута след подновяването на мача гостите нанесоха собствен удар. След центриране по десния фланг Джошуа Зиркси се възползва от объркването в защитата на домакините и победи Христов с 2: 1. При повторението обаче стана ясно, че когато Ван де Вен центрира, топката вече е напуснала терена и трябваше да се изпълни гол удар за нашия отбор.

В 58-ата минута резултатът можеше да бъде 3:1. Рейс в центъра на нашето наказателно поле, а Екеленкамп скочи зад защитниците и стреля от много ниско глава. Ударът му обаче дойде на няколко сантиметра от страничния стълб.

Въпреки достойната ни игра в защита, подопечните на Александър Димитров така и не стигнаха до сериозна позиция пред вратата на съперника. Така в 90-ата минута съдията отсъди дузпа за холандците, а Джошуа Зиркси осигури успеха с втория си гол – 3:1.

Холандия U21 – България U21 3:1

0:1 – Мартин Минчев (20)

1: 1 Маацен (39)

2:1 – Джошуа Чирчи (47)

3:1 – Джошуа Циркси (90)

Ето съставите на двата отбора:

Холандия: Шерпен – Фримпонг, Гертуида, Ван дер Берг, Маастен – Екеленкамп, Рейс, Тимбър, Ван Кам – Цирк, Редан

България: Дамян Христов – Виктор Попов, Симеон Петров, Валентин Антов, Атанас Чернев – Митко Митков, Иля Груев мл., Филип Кръстев, Йоан Бауренски, Мартин Минчев, Силвестър Джаспър