Словения победи България на Евролей 2021 – Волейбол – Международни

През 2019 г. България загуби от вицешампионите през 2019 г. европейци от Словения, играйки 0-3 на Евроволей 2021. Така лъвовете записаха второто си поражение в надпреварата, след като загубиха вчера от Италия 1: 3 Възпитаниците на Силвано Пранди преди това записаха две победи над Черна гора 3-0 и Чехия 3-2.

ПЪРВАТА ИГРА

В началото на мача Словения поведе с 4: 1. Тине Урнаут успешно атакува блокадата на Цветан Соколов, а Словения игра с резултат 5: 1. Силвано Пранди побърза да си вземе почивка. Отборът беше намален на 7: 9 и 8:10.

“Лъвовете” се срещнаха трудно, а Ванс на символичните домакини се увеличи до 16:12. Аса на Ян Кожамерник и 16:11 за Словения. Европейските вицешампиони сигнализираха за играта, но Тодор Скримов успя да отбележи ас, след което прати топката в мрежата и Словения зае първото място.

ВТОРА ИГРА

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха точки, но Словения успя да отбележи три точки без отговор и поведе с 6: 3. Символичните домакини увеличиха аванса до пет точки, след като лъвовете срещнаха несигурност и след това организираха атаките си . Разликата се увеличи до шест точки след отличната атака на Ален Пайенк в центъра.

Великолепният блок на Святослав Гоцев направи резултата 8:13, но след това Словения отново поведе с шест точки. Тодор Скримов успешно атакува 9:15, но след това Словения отново възстанови разликата с пет точки.

Цветан Соколов атакува мощно от зона 2, 14:17. Успешно за Аспарух Аспарухов от зона 2 – 17:20. В 18:23 часа Силвано Пранди взе почивка за българския национален отбор. Националният отбор бе намален на 19:23 след грешката на словенците. Алберто Джулиани взе почивка от националния отбор на Словения. Тодор Скримов атакува и Словения спечели второто полувреме 25:19.

ТРЕТА ИГРА

В началото на третия мач Словения бързо поведе с 4: 1, а след това успя да повиши резултата до 6: 3. Лъвовете успяха да намалят резултата и след техническото представяне на Тодор Скримов изравниха резултата.

И двата отбора си размениха точки в следващите плейофи, но Словения отново изпревари с три точки. В 15:18 часа Аспарух Аспарухов замени Мартин Атанасов. Николай Колев успешно атакува в центъра 16:19. Клемен Чебул успешно атакува от зона 4 в 20:16.

Цветан Соколов завърши отлична атака отдясно за 23:20. Словения стигна до мач топката след атаката на Тине Урнаута, след което Георги Сеганов направи грешка при сервирането, а европейският играч, който зае второто място, заслужено спечели.

СЛОВЕНИЯ – БЪЛГАРИЯ 2: 0 (25:18, 19:25, 24:21)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алексей Грозданов, Святослав Гоцев – Владислав Иванов -либеро

Старши треньор: SILVANO PRANDI

СЛОВЕНИЯ: Деян Винчич, Тончек Стърн, Тине Урнаут, Клемен Чебул, Ален Пайенк, Ян Козамерник – Яни Ковачич -либеро

Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛЯНИ