Слован и Йънг Бойс не спечелиха, ПСВ заля през Галатасарай

В мача от втория предварителен кръг на Шампионската лига Слован Братислава и Йънг Бойс завършиха наравно 0: 0.

В мача в словашката столица нямаше много точкови положения. Капитанът на домакините Васил Божиков беше един от най-добрите на терена.

В друг мач ПСВ Айндховен победи Галатасарай с 5: 1. Мачът започна добре за Филипс, който поведе благодарение на гол на Еран Захави във 2-ата минута. В 32-ата минута израелецът отново е точен – 2: 0. В края на първото полувреме Емре Каленч върна попадението.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор – домакините. В 52-ата минута Марио Гоце се разписа с 3: 1. В 84-ата минута Захави отбеляза хеттрик, а две минути по-късно Гьотце отбеляза крайния резултат 5: 1.