След нов инфаркт Григор Димитров стигна до полуфинала в Индиън Уелс!

Най -добрият ни тенисист Григор Димитров достигна нов инфаркт и победи 12-ия световен Хюбърт Гуркач с 2: 1 (3: 6, 6: 4, 7: 6 (2)) на четвъртфиналите на Masters 1000 в Индийски Уелс. Така българинът преминава в полуфиналната фаза на надпреварата, където ще влезе в спор с Камерън Нори за място на големия финал.

След като победи световния номер 2 Даниил Медведев на 1/8 -финалите с невероятно движение, сега Гришо отново загуби първия сет, за да спечели следващите два и да направи победата си още по -сладка. Българинът, който все още не се е срещал с Гуркач, имаше сериозни затруднения с първоначалния сервис на противника.

Пробив в края на първия сет постави Гришо в трудна позиция, но през второто полувреме българинът намери сили да смаже шампиона на турнира от Мастърс в Маями. През третото полувреме Григор поведе с ритник и подаде заявление за мача 5: 3, но Гуркач успя да върне изблика и постави мача на тай-брейк.

В тай-брейка обаче Гришо беше безупречен и не остави шанс на Гуркач, като му даде само две точки. Така в събота Григор ще се изправи срещу Камерън Нори, който по -рано днес нокаутира Диего Шварцман в експресна победа с два сета. Ето как се развива мачът между Григор и Гуркач в игрите:

КОМПЛЕКТ 1

0: 1 – Мачът започна със сервиса на Гуркач, който направи първото хвърляне много добре и спечели подаването на 15.

единадесет – Григор Димитров също имаше страхотен старт на първоначалния сервис и не даде точка на съперника си.

12 – Хуберт Гуркач продължи да служи много силно, тъй като Григор изпитваше сериозни трудности при завръщането си на мястото. Полякът не даде на Гришо точка в много бърза игра, в която услугите му свършиха цялата работа.

2: 2 – Гуркач поведе от 15:30, но Гришо успя да отбележи три поредни точки и да вземе сервиса си.

2: 3 – Димитров все още изпитваше трудности с първоначалния удар на противника, но постепенно започна да го връща на мястото. Българинът стигна до 30:30 и след това стигна до две продължителни плейофи, в които Гуркач спечели.

3: 3 – Григор поведе с 40: 0 след двете хвърляния на Гуркач в мрежата и един отмъстителен удар. След това обаче българинът се отпусна и обърка два леки удара към вратата, които частично върнаха поляка в играта. За трети път българинът затвори терена си.

3: 4 – Още един много силен сервис за Гуркач, който не донесе на съперника точка. От началото на мача полякът даде на Григор само една точка при първия му сервис.

3: 5 (разделяне) Григор се втурна към неговите услуги в най -неподходящия момент. Българинът влезе в маратонската игра, която продължи повече от 8 минути. Гришо имаше три гола, но не успя да вкара. Гуркач имаше същия брой точки за брейк, но полякът се справи с третия опит и опита българина.

3: 6 – И в тази игра Гришо не намери отговор на услугите на Гуркач, което му създаде неприятности от самото начало на мача. Полякът спечели играта с резултат 15 и затвори първия сет.

КОМПЛЕКТ 2

десет – Григор Димитров започна втория сет, спечелвайки първия гейм от нулата.

2: 0 (разделяне) – Българският тенисист най -накрая влезе в брейкбол мач, за това трябваше да работи усилено. Гришо изостана в 15:40 в мача, но изравни резултата и след това отклони още един гол на Гуркач, преди да спечели пробив и да го реализира.

2: 1 (разделяне) – Гуркач веднага реагира на пробива, като натисна Гришо и показа страхотен тенис, за да възвърне пробива. Полякът се нуждаеше само от една точка за откъсване, за да вкара.

2: 2 – Григор реми 40:40, но Гуркач не му позволи да направи нов брейкбол и възстанови резултата в играта.

3: 2 – Димитров поведе с 40: 0, след което Гуркач отбеляза една точка с реванш. Във втория мач обаче Гришо беше безупречен.

3: 3 – Игра 15 за Гуркач.

4: 3 – Григор сам влезе в беда, след като направи двойна грешка (четвъртата за него в мача срещу нула за противника). Хуркач поведе в 15:40 и взе две брейкбол. Гришо обаче ги отблъсна, а след това спокойно успя да извади пропуска си.

4: 4 – Друга безкомпромисна услуга игра от Hurkach, който спечели пас към нула.

5: 4 – Григор конвертира подаването сравнително лесно, давайки на Гуркач само една точка.

6: 4 (разделяне) – След много дълъг и напрегнат мач Гуркач се пропука и не успя да преобразува подаването. Григор Димитров направи всичко по силите си, за да пробие съперника. И успя, въпреки че решителният сетбол беше спечелен сериозно с помощта на мрежата.

НАСТРОЙКА 3

десет – Димитров и Гуркач започнаха да напредват към по -дълги плейофи с размяна на удари от основната линия. Полякът се опита да изостри играта, но Гришо показа отлична защита и спечели играта с 15.

единадесет – Игра 15 за Гуркач.

2: 1 – Много труден сервис за Григор, при който изостана с 15:40. Българинът обаче отрази и двата брейкбола с феноменален мач, като направи фантастично воле, което накара дори Гуркача да аплодира.

2: 2 – Безупречна сервизна игра за Гуркач, спечелена от нулата.

3: 2 – Григор направи подаване, давайки на противника само точка.

4: 2 (разделяне) – След много дълъг и напрегнат мач Григор постигна толкова важен пробив. Българинът пропиля брейкбола, но след това се сдоби с нов, който вече беше използван.

5: 2 – Безспорно Григор потвърди пробива с недвусмислен сервис, спечелен на 15 -и.

5: 3 – Игра за Hubert Gurkach на нула.

5: 4 (разделяне) – Григор кандидатства за мача, но Гуркач намери сили да върне изстрела в последния момент, пробивайки 30.

5: 5 – Игра на 30 за Гуркач.

6: 5 – Григор Димитров извади подаването си и спечели играта с резултат 15. Въпреки това с напредването на играта българинът направи гримаса, сякаш го боли ръката. Те обаче не му попречиха да спечели убедително сервис играта.

6: 6 – Гришо се опита да хване сервиса на Гуркач, но ударите на поляка продължиха да удрят лесно. Реми се игра 40:40, след което полякът завърши играта в своя полза.

7: 6 (тай-брейк) – Тай-брейкът започна със сервис на Григор, който не успя да отбележи първия сервис, а след това изби топката. Българинът обаче бързо се възстанови и върна мини-брейка, а след това добави още един, водейки 2: 1. Гришо успя да затвърди предимството след мини-брейка с третата точка на сметката си, която дойде след стоп волей.

Българският тенисист записа четвърта поредна точка и поведе с 4: 1 в тай-брейк. Едва в шестия плейофен мач в тай-брейк Гуркач спечели точка на сервис 4: 2. Въпреки това, веднага след това полякът отново се пропука и направи още един мини -шпулт – 5: 2. Оттам се стигна до ракетата на Григор, който не сбърка – взе и двете точки на сервиса си и затвори мача.

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

За първи път в кариерата си Григор Димитров ще играе на четвъртфиналите в Индиън Уелс, като нокаутира първите трима тенисисти. Във втория кръг българинът победи Даниел Алтмайер, след което Райли Опелка беше елиминиран от играта и запомнящ се обрат срещу втората ракета на света Даниил Медведев

След самия мач от 1/8 финала Медведев нарече Григор любимец на трофея… Руснакът каза, че ако Гришо продължи да играе в турнира по същия начин, по който е играл срещу него, няма да има кой да го спре. Руснакът каза, че не е срещал такава съпротива дори на US Open, където Новак Джокович спечели финала.

Следващото препятствие пред Григор е Хуберт Хуркач, който е класиран на 12 -то място в света. 24-годишният поляк спечели Masters 1000 Series в Маями и със сигурност ще иска да добави още един Masters към своята витрина. Това ще бъде първият мач между Гуркач и Димитров, които все още не са играли един срещу друг.

Двубоят между Хуркач и Димитров е вторият в програмата на място # 1, където първият ще се играе от Камерън Нори и Диего Шварцман, които са потенциални съперници на българина на полуфинала. Двубоят между Нори и Шварцман ще започне в 21.00 часа българско време, след което на корта ще играят Григор и Гуркач, като се очаква двубоят да започне след 22.30 часа.