Сладко отмъщение за Холандия срещу Турция, изстрел за Босна и Петев (резюме)

Холандия взе най -сладкото отмъщение срещу Турция за поражението си в Истанбул в първия кръг на световните квалификации. Лалетата загубиха с 2-4 като гост през март, но днес победиха южните ни съседи с 6-1 на Йохан Кройф Арена в Амстердам и поведоха група G с равен актив с Норвегия. – 13 точки след 6 изиграни мача.

И двата отбора имат по 4 победи, 1 поражение и 1 равенство, но холандците имат смъртоносна голова разлика +16 (22: 6).

Летното попълнение на Барселона Мемфис Депей беше гръбнакът на оранжевия триумф. Крилото консолидира отличната си форма, демонстрира с испанския отбор, отбелязвайки три гола срещу Турция днес, но не спря дотук и направи асистенция. Мемфис асистира на Дейви Клаасен в първата минута, след което ролите се обърнаха и Клаасен асистира на Депай в 16 -ата минута. Седем минути преди почивката Мемфис отново отбеляза 3: 0, а скоро след изгонването на Чаглар Союнку турците останаха с човек по -малко.

Домакините не спряха, а Мемфис отново отбеляза – 4: 0 в 54 -ата минута, а след това головете съответно на Гуус Тил и Даниел Мален в 80 -ата и 90 -ата минута изведоха Холандия напред с 6: 0. Cengiz Junder отбеляза единствен гол за гостите през втората минута на продълженията.

Босна и Херцеговина, водена от Ивайло Петев, все още не печели в група D, след като Казахстан отбеляза в самия край днес. Босненците трябваше да компенсират недостига на голове – Исламбек Куат откри резултата за гостите в 52 -ата минута, но Балканите стигнаха до повратна точка след гол и асистенция на Миралем Пянич. Бившият халф на Барселона вкара дузпа четвърт час преди края, а в 86 -ата минута даде асистенция на Лука Менало – 2: 1. Въпреки това в петата минута на добавеното време Бактер Зайнутдинов донесе резултата на казахстанците национален отбор.

И двата отбора са в долната част на класирането с по три тока всеки, докато френският лидер победи Финландия с 2: 0 с два гола от Антоан Гризман и по този начин вече има преднина от седем точки пред днес най-класирания съперник.

Други резултати:

Група А: Азербайджан 0-3 Португалия, Ирландия 1-1 Сърбия

Група F: Австрия 0-1 Шотландия, Дания 5-0 Израел, Фарьорските острови 2-1 Молдова

Група G: Черна гора 0-0 Латвия, Норвегия 5-1 Гибралтар

Група H: Хърватия 3-0 Словения, Русия 2-0 Малта, Словакия 2-0 Кипър