Славия се върна към победи и достигна трето място в лигата efbet – BG Football – efbet League

Славия се върна към победите в лигата efbet. София победи Ботев Враца у дома с резултат 1:0. Срещата се проведе в рамките на 13-ия кръг на първенството. Единственото попадение отбеляза Иван Минчев в края на първото полувреме. Гостите играха с човека по-малко от 32 минути след отстраняването на Чавдар Ивайлов след намесата на ВАР. 15 минути преди края главният съдия Ивайло Ненков имаше всички основания да покаже червения картон на Тони Тасев за удара на топката, но го съжали.

При успех “белите” отбелязаха 23 точки и заеха третото място в класирането. Ботев е едва 12-и с 11 точки и в серия от 10 неуспешни мача в елита.

връзка1 “>

Антон Узунов

В 6-ата минута Тони Тасев засече Георги Вълчев пред наказателното поле. Халфът остана сам, но отправи слаб удар, който не попречи на Краси Костов. В 18-ата минута домакините бяха близо до гол. Тасев проби отдясно и мина зад Георги Вълчев. Халфът отправи удар, който Костов успя да отрази. Последва добавянето на Емил Виячка, но вратарят на Враца издаде корнер с брилянтна намеса.

В 31-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Чавдар Ивайлов стъпи на коляното на Емил Виячки. Първоначално главният съдия Ивайло Ненков показа жълт картон на халфа, но след намесата на ВАР реши да изгони подопечното на Ботев. Вячките се изнасяха на носилка.

В 36-ата минута врачани успяха да нанесат удар. Мирослав Маринов взе топката в халфовата линия, премина напред и нахлу в наказателното поле. Фланговият нападател опита да пробие, но Вуцов спаси. Три минути по-късно Иван Минчев засече сервиса отляво от малък ъгъл. Халфът нацели топката в близкия ъгъл, но Костов изби.

В 44-ата минута Славия поведе. Многопосочната атака премина през Тони Тасев отдясно. Той намери Макрилос в наказателното поле, след което топката срещна Емил Стоев, който нокаутира за атакуващия Минчев, а той победи Костов с точен удар от 10 метра – 1:0.

В началото на втората част Славия имаше инициативата. На собствениците обаче не им беше лесно да създадат нещо опасно пред портите на Костов. В 67-ата минута столичани пропуснаха страхотна възможност за втори гол. Томбак намери Тасев в наказателното поле, той върна към Вълчев, който намери тялото на Иля Миланов с много слаб удар от отлична позиция.

В 75-ата минута Тасев удари Мартин Николов в лицето. Реферът разгледа ситуацията с VAR и реши да покаже на фланговия нападател на белите само жълт картон.

Славия – Ботев Враца 1:0

1:0 Иван Минчев (44)

Славия: 21. Святослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (32-18 Димитър Стоянов), 55. Андреа Христов/к/, 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 73. Иван Минчев. Кристиан Добрев), 7. Петър Макрилос, 88. Тони Тасев (83 – 17. Ерол Дост), 10. Радослав Кирилов, 71. Емил Стоев (60 – Джуниор Мапуку)

резерви: 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 17. Ерол Дост, 9. Джуниор Мапуку, 16. Кемело Нгуена, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов.

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев В.Р.: 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 6. Антонио Георгиев (86 – 28. Красимир Тодоров), 11. Виктор Василев (14 – 15. Мирослав Маринов), 17. Чавдар Ивайлов, 18. Илия Миланов / к /, 20. Дориан Бабунски, 21. Серджо, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски (86 – 24. Стефан Гаврилов)

резерви: 1. Николай Кръстев, 15. Мирослав Маринов, 16. Матеус Касини, 22. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 28. Красимир Тодоров, 30. Гонсало.

Треньор: Даниел Моралес

JK: Емил Виячки, Тони Тасев (Славия); Мартин Николов, Сержиньо (Ботев Враца)

въпрос: Чавдар Ивайлов (Ботев Враца)

съдия: Ивайло Ненков

стадион: Славия