Славия победи Хебър в много интересна контрола на времето

Славия победи Хебър с 3:1 в контрола. Двубоят трябваше да се проведе в София, но поради метеорологични условия беше преместен в Пазарджик.

Резултатът се разкри още в първата минута – в полза на белите. Тогава Жуниор Мапуку удари с глава, но ударът му бе неточен, а топката отлетя към гърба на гредата към Кристиан Добрев, който отново подаде към централния нападател и не сбърка в празна врата.

Още в осмата минута Славия можеше да удвои. Мапуку изведе Добрев във фланга и крилото беше свалено. Реферът отсъди дузпа, която пропусна Тони Тасев.

Все пак в 28-ата минута гостите отбелязаха втория гол. Груба грешка на Томислав Папазов позволи на Тасев да засече топката и да направи дубъл при празна врата.

Три минути по-късно Хебър намали резултата. Център Александра Бастунов и последвалото акробатично изпълнение на Тодор Чаворски 1:2.

В 59-ата минута Хебър можеше да изравни резултата, като получи правото да изпълни дузпа, но Октай Хамдиев прати топката в напречната греда.

Славия отбеляза третия гол, който определи крайния резултат. Резервата Наско Кехаев и Александър Иванов се обединиха, а вторият, синът на легендата Левски Георги Иванов – Гонзо, натисна близката дистанция.

EVER 1:3 СЛАВИЯ

0:1 Мапуку (1)

0:2 Тасев (28)

1:2 Чаворски (31)

1:3 Иванов (87)

ХЕБЪР: 1. Петър Деберлиев, 24. Томислав Папазов, 14. Ивайло Тодоров, 23. Стойчо Папазов, 11. Цветелин Тонев, 3. Александър Бастунов, 20 Жак Пехливанов, 99. Тодор Чаворски, 12. Емануил Манев, 10. Китан И. Василев, 10. Михайлов

СЛАВИЯ: 12. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадиин, 70. Венцислав Керчев, 15. Мартин Георгиев, 5. Мартин Атанасов, 14. Камело Нгуена, 4. Людовик Соареш, 8. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев, 7. Ion Baquero, 7. Ion. 9. Джуниър Мапуку.