Публика:

90 + 3 ′

КРАЙ НА МАЧА! Славия продължава да се бори за Купата на България!

88 ′

Радослав Кирилов дрибъла топката между четиримата пиринци, излезе само срещу вратаря и можеше да сложи точка на спора, но Хенгелман предвидливо излезе и я блокира.

82 ′

Битката навлиза в решаваща фаза. До момента домакините се защитават добре и не позволяват на Пирин да изравни резултата.

Снимка 551584

72 ′

Станислав Манолев направи двоен пас с Красимир Станоев и капитанът на Пирин стреля във вратата, но топката се отби от вратата. Рей

61 ′

Джуниър Мапуку Рекорден дебют за “белите”. То замества Мартин Сораков

57 ′

Антон Карачанаков се шмугна в наказателното поле и поиска дузпа. Кабаков обаче е категоричен и дава сигнал за продължаване на играта. Припомняме, че системата VAR не се използва в турнира за Купата на България.

51 ′

ЦЕЛ! Тони Тасев дава аванс на собствениците! Бившият играч на Орлов засече центриране отдясно, а Славия поведе – 1:0!

46 ′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНЯТ ШАНСИТЕ СЛЕД РАЗДЕЛЯТА

45 ′

Георги Кабаков започва втората част!

45 ′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 551558

42 ′

Нов шанс за Преслав Йорданов! Този път обаче Вуцов беше внимателен и не позволи да бъде преместен.

32 ′

Голям шанс за гости! Топката беше в центъра на наказателното поле на домакините и там Преслав Йорданов настигна Вуцов и му удари главата, но топката удря напречната греда.

26 ′

Карачанаков изпълни опасен свободен удар, но Святослав Вуцов успешно се намеси и спаси вратата си.

19 ‘

Тихи минути на стадион Славия. Домакините са по-активен отбор, докато орлите се крият за бързи контраатаки.

Снимка 551557

десет ‘

Срещата започна на доста високо темпо, отборите си размениха няколко опасни атаки, но до момента нищо сериозно и пред двете врати.

2 ′

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на Славия – Александър Шаламанов. Днес домакините ще играят с черни отбори в негова чест. Пирин е облечена с обичайните си зелени тениски и бели шорти.

НАЧАЛО НА МАЧА!

Славия среща Пирин на 1/8-финалите за Купата на България. Мач на Овча Купел от 16:00ч. Уайт вече доказа, че има амбиции в този турнир, а днес те ще се опитат да ги подсилят.

След кошмарно представяне в шампионата гостите са изправени пред сериозна криза, а съдбата на треньора Уорън Фийни става все по-несигурна.

Славия сменя името на стадиона в чест на Александър Шаламанов

Повече информация

Двата отбора се срещнаха по-рано този месец на “Овча купел” и завършиха наравно – 1:1. Пирин поведе с гол на Станислав Костов, но Емил Виячки изравни за белите. Това е единствената точка на благоевградчани далеч от дома.

Младият Мартин Сораков отново ще води атаката на белите, следван от Емил Стоев, Петър Макрилос и Радослав Кирилов. Дарко Тасевски се завърна в групата, но няма да отиде като титуляр. На пейката започва и Тони Тасев.

Уорън Фийни: Мачът със Славия може да ни помогне да излезем от трудна ситуация

Белите са господари и това винаги носи малко повече напрежение“, коментира той.

Пирин ще остане без контузени ветерани Святослав Дяков и Николай Бодуров. Очаква се Преслав Йорданов да замени Станислав Костов на предните позиции, а на фланговете да излязат Антон Карачанаков и Спас Георгиев.