Турнир: лига efbet
стадион: “Славия”, София
Публика:

45 ′

Край на първата част! И двата отбора напуснаха кръговото движение през вторите 45 минути.

32 ′

Шанс за Славия! Ерол Дост напредна с топката отляво и стреля по диагонал, но топката мина на няколко сантиметра от гредата.

тридесет ‘

Андриан Краев нанесе мощен удар от дистанция, но Святослав Вуцов внимаваше и боксира.

28 ‘

Опасен свободен удар за Левски! Радослав Димитров беше зад топката, но играта му беше разочароваща.

19 ‘

Ертан Тумбак получава първия жълт картон в мача. Той прави фаул над Радослав Цонев.

десет ‘

Тихи минути на стадиона в Овча Купел. Левски е отбор, който владее топката по-често, но Славия изглежда несигурна в началото на мача.

2 ′

Първа възможност за гостите! Здравко Димитров се озова незащитен в наказателното поле, но не намери топката и доброволно я прати във вратата.

1 ‘

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ЛЮБИМ В МАЧА!

1 ‘

Начало на мача! Първи с топката тръгват домакините от Славия.

Съперничеството между Славия и Левски е с дългогодишна традиция, а през последните години белите на няколко пъти нанасяха болезнени поражения на 26-кратни шампиони далеч от брилянтните си времена. И сега Славия е пред сините в класирането. Разликата между тях е 9 точки, но отборът на Станимир Стоилов ще се опита да намали до 6 след мача на Овча купел.

Левски напредва след завръщането на най-успешния си треньор, но от представянето и резултатите на отбора може да се иска много повече. Преди седмица сините загубиха с 0:1 от Черно море и останаха на 9-о място в класирането. От началото на сезона отборът спечели само веднъж като гост, но този път в мача срещу Локомотив (София), който се играе на Националния стадион.

Цунамито наближава Левски

След няколко дни 25-годишният ляв бек Вендерсон де Фрейтас Соарес-Цунами ще бъде играч на сините.

Георги Миланов беше контузен от съотборника си Христос Шелис по време на тренировка тази седмица, но най-вероятно ще започне като Левски. Станимир Стоилов отново ще изрази доверие на Билал Бари, а Борислав Цонев ще играе за мароканеца. Радослав Цонев и Адриан Краев ще бъдат партньори в центъра на терена, а Гоко Зайков и Хосе Кордоба ще играят в центъра на защитата.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ЛЮБИМ В МАЧА.

В последните 6 мача между Славия и Левски предимството е изцяло на страната на белите – 5 победи и 1 загуба. В първия кръг на този сезон най-старият столичен клуб победи Герна с 2:1, въпреки че Левски поведе.

Възможни формулировки:

Славия: Вуцов; Томбак, Виячки, А. Христов, Керчев; И. Минчев, Вълчев; Т. Тасев, Макрилос, Р. Кирилов; Мапуку

Левски: Михайлов; Михайлович, Зайков, Кордова, Горанов; Краев, Р. Цонев; Г. Миланов, Б. Цонев, З. Димитров; Бари