СКАНДАЛ: Ченгетата спряха Бразилия – Аржентина

В 7-ата минута дългоочакваният квалификационен мач за Световното първенство между Бразилия и Аржентина спря. След това здравните служители и полицията излязоха на пистата, за да депортират играчите от Висшата лига Емилиано Мартинес (Астън Вила), Емилиано Буендия (Астън Вила), Джовани Ло Селсо (Тотнъм) и Кристиан Ромеро (Тотнъм). Според съобщенията на световните медии и четиримата са излъгали бразилските власти, че са били извън Англия поне 14 дни, преди да пристигнат в Бразилия.

Поради това играчите и треньорският щаб на пейката на Аржентина се върнаха в съблекалнята. Скоро играчите на терена направиха същото. Капитаните на двата отбора, Неймар и Лионел Меси, се опитаха да говорят с официални лица, докато повечето бразилски футболисти се загряваха на терена. Зрителите на телевизионното предаване прочетоха думите на Лионел Меси пред властите: „Тук сме от три дни. Чакахме началото на мача … Защо не ни предупреди по -рано. Ако нищо не се случи, напуснете. “Треньорът на Аржентина Лионел Скалони добави:” Защо не дойдоха в хотела? “

В резултат на това почти час след почивката в мача, CONMEBOL официално обяви, че мачът е спрян! Сега Дисциплинарният комитет на ФИФА трябва да реши дали мачът ще се играе в друг ден или официалната победа ще бъде приписана на двата отбора.

Така повторението на финала за купата на Америка преди два месеца не се състоя … до края. Аржентинците се завърнаха в Бразилия, след като спечелиха трофея с 1: 0 в центъра на легендарната Маракана след гол на Ангел Ди Мария.