Скандал за Купата на Африка: неадекватен съдия завърши в 85-ата минута

Срещата между Тунис и Мали от група F на Купата на африканските нации беше засенчена от неадекватен съдия.

Замбийският съдия Джани Сиказве взе много лоши решения, но най-скандалното от тях беше краят на мача в 85-ата минута, а след това и в 89-ата, когато се стигна до финала.

Малийците спечелиха с 1:0 благодарение на гол от дузпа на Ибрахим Коне, а през второто полувреме почти не играха футбол в продължение на 10 минути – три проверки на VAR, скандали около предсрочното спиране на мача, жълти и червени картони и почивка за охлаждане на играчите.

Окончателният изход от срещата може да не е окончателен, тъй като тунизийците вероятно ще обжалват скандалните решения на замбийца. В 85-ата минута реферът завърши мача и играчите на Мали започнаха да ликуват, а тунизийците поискаха обяснение. След дълга проверка съдията поправи грешката си и играта продължи.

За всеобща изненада обаче в 89-ата минута и 48-ата секунда той заигра отново в края на мача. А продължението може да е 6-7 минути, а може и повече.