Синът на Чоло Симеоне стреля Ювентус – Футболен свят – Италия

Верона с два гола Джовани Симеоне победи Ювентус с 2:0 на своя стадион “Маркантонио Бентегоди” в 11-ия кръг на Серия А. Синът на треньора на Атлетико Мадрид Чоло Симеоне отбеляза своите голове на 11-ото и 14-то място. Той вече отбеляза шест гола в последните си два мача, като Уестън Маккена отбеляза за Ювентус в 80-ата минута.

Още в първите минути беше ясно, че домакините ще гонят победата с всички сили. Хвърлянето на Дарко Лазович в 8-ата минута отрази Шесни. В 11-ата минута вратарят отново спря удара на Барак, но Симеоне не сбърка на празната врата – 1:0. Три минути по-късно Ел Чолито отново беше точен след невероятен далечен удар.

Ювентус продължи да оказва натиск, но заради пропуските на Дибала резултатът не се промени. Веднъж гредата му попречи да върне бианконерите за мач. В 57-ата минута влезлият като резерва Уестън Маккена можеше да се разпише след центриране от фаул, но вратарят Верона Монтипо не му позволи да го направи. Маккени все пак се разписа 10 минути преди края, когато получи добър пас от Данило и намали резултата с отличен удар под гредата.

В последната минута на мача преди Ювентус имаше добра възможност за равенство, но Монтипо отново брилянтно и нанесе удар на Дибала.