Синият гол на Герена за втора победа над Мъри – BG Football – Втора лига

Левски победи Марица с 5: 2 в пробен мач на стадион „Георги Аспарухов“. Головете отбелязаха Здравко Димитров (10), Билал Бари (16), Димитър Костадинов (26), Марин Петков (77 дузпи) и Антон Иванов (79). За гостите от Пловдив се отличиха Мариян Тонев (39-дузпа) и Илиян Йорданов (55). За Мъри Стоилов победата беше втора по отношение на изиграната контрола, а пет попадения бяха ентусиазирано посрещнати от феновете на „Герин”.

“Сините” влязоха по -добре в играта и играта се игра главно при половината от гостите. Драган Михайлович, който се завърна в тима, показа много активна игра от първите минути, която се хареса на феновете с острите му спускания по десния фланг. Логично е след няколко блокови удара първата топка да удари вратата на Марица.

Резултатът бе открит от Здравко Димитров в 10 -ата минута. “Сините” взеха топката в средата на терена, а Билал Бари намери отлично продължение на Здравко Димитров, който не остави никакви шансове на Начев с точен удар в далечния ъгъл – 1: 0.

Капитанът Радослав Цонев не успя да се разпише малко след попадението. Той удари силно земята, но топката мина покрай вратата.

Вторият гол обаче не се забави, а в 16 -ата минута сините отново се зарадваха. Здравко Димитров показа силата на спринта си и се срещна лице в лице с Петър Начев. Нападателят Левски фалшифицира вратаря и пусна Димитър Костадинов в открито наказателно поле. Новото попълнение не показа егоизъм, продължи Билал Бари, за когото беше детска игра да направи 2-0.

Костадинов все пак вкара първия си гол за тима на Левски. На 26 -ата минута Георги Миланов центрира от корнер, а Андриан Краев го свали до далечната греда, където незабелязаният Димитър Костадинов не я загуби отблизо – 3: 0.

Донякъде изненадващо Марица вкара в 39 -ата минута. Грешката на Драган Михайлович на десния фланг позволи на гостите да изстрелят Мариана Тонева в наказателното поле. Опитвайки се да го спре да стреля, Хосе Кордоба, който пръв се появи в синята фланелка, игра с ръка, а съдията Иво Андреев посочи бяла точка. Тонев преобразува дузпата в гол – 3: 1.

По време на почивката треньорът Станимир Стоилов направи две смени в състава – Галчев и Марин Петков заеха мястото на Драган Михайлович и Радослав Цонев. Във втората част капитанската лента е на ръката на Георги Миланов.

Ивайло Найденов, който се завърна на позицията на десен бек, направи грешка в 55-ата минута, а Илиян Йорданов се възползва от подаръка. Той продължи напред и с много технически удар прехвърли изходящия вратар на сините Пламен Андреев, като намали резултата на 3: 2.

В мъжкия отбор на Левски неофициално дебютираха двама юноши – Николай Калинов и Антон Иванов влязоха в играта в 65 -ата минута. Това беше втората дузпа, от която в 77-ата минута Марин Петков отбеляза 4: 2. Две минути по-късно 17-годишният Иванов вкара гол, след като получи топката от Марина Петков на тавата за печене.

6: 2 Антон Иванов (79)

ЛЕВСКИ: 66 Пламен Андреев, 91 Драган Михайлович 46-22 Патрик-Габриел Галчев), 6 Ивайло Найденов, 33 Хосе Кордоба, 4 Иван Горанов (54-41 Георги Александров), 89 Андриан Краев (65-2 Стелиян Георгиев),, 21 Радослав Цонев -капитан (46 – 88 Марин Петков), 20 Димитър Костадинов (65 – 35. Николай Калинов), 7 Георги Миланов (65 – 27 Асен Митков), 11 Здравко Димитров (65-30 Антон Иванов),19 Билал Бари (74 – 36. Васил Димитров)

Треньорът Станимир Стоилов

МАРИЦА: 33 Петър Начев, 22 Георги Иванов, 24 Ангел Грънхов, 7 Симеон Вешев, 13 Милен Тенчев, 11 Илиян Йорданов, 21 Станислав Маламов, 16 Янко Ангелов, 17 Валери Домовчийски-капитан, 87 Мариан Тонев, 10 Веселин Марчев