Силната Полша уби българската мечта, нашите момчета останаха втори в света

България запази сребърни медали на световното първенство по волейбол за юноши U19 в Иран.

Нашите момчета загубиха последната битка от най -силния отбор в Полша с резултат 0: 3 (20:25, 19:25, 19:25).

Въпреки това цялостното представяне на нашите млади волейболисти беше невероятно, а достигането до световния финал в отборните спортове е огромно постижение за цяла България.

По пътя си към финала хората на Мартин Стоев отбелязаха драматични победи в пет мача над волейболни сили като Италия и Русия, но цялата драма сякаш изтощи силите им за достигане до финала.

Домакините просто не можаха да окажат сериозна съпротива на Полша и претърпяха злощастно поражение във финалния мач.

Така невероятният успех на 1991 г. не се повтори, България стана световен шампион по младежки волейбол, след това с Мартин Стоев в отбора.

Тези момчета обаче трябва да се гордеят с представянето си, а в тяхно лице българският волейбол наистина може да мечтае за сериозен мъжки успех през следващите години.

Снимка: FIVB.com

Мачът започна по същия начин, като линията на първия мач мина точка по точка, а домакините изненадаха поляците няколко пъти с отлична блокада.

България водеше с резултат 14:13, но след това имаше много неприятен и неочакван спад в играта ни. Полша отбеляза няколко точки подред и игра с три точки в 18:15.

Това някак успокои поляците, които играха по -спокойно и уверено и дори продължиха да увеличават преднината си, завършвайки първия мач с резултат 25:20.

В началото на второто полувреме Мартин Стоев реши да направи няколко хвърляния в отбора, което сякаш даде резултат с първите точки, които отново преминаха по същия начин.

Полша обаче влезе в ритъма и имаше две силни серии, които неочаквано взеха отбора с преднина 15:11. Това предимство сякаш малко изплаши нашия отбор, но в същото време даде допълнителна увереност на противника.

Полша нямаше трудности да запази това лидерство и в резултат на това вторият мач завърши с резултат 25:19.

Третата част започна по най -ужасния начин. Полша бързо поведе в резултата 7: 1, но поздравления за българския отбор, който по това време показа страхотен дух и се завърна в състава с резултат 7: 9.

България отново изостана с голяма разлика, но в 17:19 той се завърна в играта и запази шансовете си да обърне играта и да изпрати мача в четвъртото полувреме.

За съжаление от този момент нататък дойде пълното господство на Полша в тази област. От следващите осем точки поляците имаха шест и те заслужено спечелиха играта с резултат 25:19, което ги направи световни шампиони.

Снимка: FiVB.com