Сензация в САЩ! Лидер при жените се оттегли от US Open – Тенис – Голям шлем

Световният лидер в женския тенис Ашли Барти неочаквано отпадна от US Open. Австралиецът загуби от Шелби Роджърс в третия рунд. Мачът се оказа доста емоционален и необичаен, но в крайна сметка 43 -ият в света победи след 6: 2, 1: 6, 6: 7 (5).

Мачът започна много зле за Барти, който първоначално имаше сериозни проблеми и в първия сет не успя да окаже сериозна съпротива на Роджърс, който явно го спечели с резултат 6: 2.

Вторият сет обаче беше коренно различен. Барти ускори темпото и изпревари 28-годишния американец с ясен резултат 6-1.

link1 “>

Gulliver / GettyImages

Най -голямата интрига беше в решителния трети сет. Той започна с ранна пауза за австралийката в първия гейм, след което тя направи още една и поведе с 5-2. Шут в един ред и резултатът беше 5: 5, а след това и 6: 6, тъй като сетът влезе тай-брейк. В него всеки от двамата тенисисти спечели подаването си с резултат 5: 5, след което Шелби направи мини-брейк и накрая спечели следващата точка, за да затвори сета и мача в своя полза с резултат 7: 5 точки.

Така Шелби Роджърс продължава да достига до 1/8 -финалите на US Open, достигайки до този етап от турнира за втори път в кариерата си, след като игра на четвъртфинал миналата година. В следващия кръг американката ще се изправи срещу Ема Радукану от Великобритания.