Сега какво?! Никога не е имало такова чудо в историята на футбола!

ФИФА е изправена пред голямо предизвикателство. Щабът на световния футбол трябва да реши дали да отмени резултата от квалификациите за Мондиал 2022 в Европа. Подобно развитие на събитията ще има силата на скандал, прецедент, който все още не е виждан във футбола. Причината е, че в мача участва допинг играч, хванат на футболното игрище и вкара решаващите голове за крайния изход на мача.

Това е мач от група D между Казахстан и Украйна (2: 2). И двата гола за домакините вкара Руслан Валулин, който в 74 -ата минута отбеляза първо 1: 1, а след това 2: 2 в 6 -ата минута на добавеното време.

Интересен в ситуацията е фактът, че на 12 август Валулин е дал положителен резултат в квалификационния мач на Конференционната лига като играч на клубния си отбор „Тобол“ (Костанай) при загуба с 0: 5 от словашката Жилина. Резултатът от теста обаче беше обявен едва на 1 септември, когато се проведе съответна среща между Казахстан и Украйна.

Футболната федерация на Казахстан изрази увереност в невинността на Валулин. Футболистът даде писмено обяснение, в което твърди, че незаконният наркотик е попаднал в тялото му, докато приема витамини.

Според правилата на УЕФА, един -единствен случай на положителен допинг тест в даден отбор не е достатъчен за отмяна на резултата от мач. От друга страна, това е футболен мач, който попада в периода на спиране на състезателните права на Руслан Валулин в очакване на разрешаване на делото. Освен това световните квалификации се провеждат под егидата на ФИФА, а не на УЕФА. Нещо повече, головете на националния отбор на Казахстан оказват решаващо влияние върху крайния резултат от мача. С една дума, труден случай, който никога не се е случвал в историята на футбола.