Световният шампион Франция се разби в Киев, Израел победи Австрия (резултати)

Петлите не успяха да спечелят повече точки срещу Украйна

Световният шампион Франция направи втора поредна грешка в квалификациите за Мондиал 2022. Ако преди няколко дни „петлите“ не успяха да победят Босна и Херцеговина у дома, сега направиха същото, когато посетиха Украйна в Киев, откъдето тръгнаха. само с точка след 1: 1.

И двата гола паднаха в края на първото полувреме и в началото на второто полувреме.

Никола Шапаренко откри в 44 -ата минута след подаване отляво на Роман Яремчук, като не остави шанс за Уго Лорис – 1: 0 за домакините.

Французите реагираха пет минути след подновяването на играта, като Антъни Марсиал изравни от няколко метра на 50. Това се случи след като Дюбоа в центъра и топката беше отразена от Адриен Рабио – 1: 1.

Французите остават лидерите в групата с 9 точки, следвани от Украйна и Финландия със същите по 5 точки.

Междувременно Израел спечели третата си победа в пет мача от група F, след като победи Австрия с 5: 2 у дома.

Имението Соломон, Мунас Дабур и Еран Захави изведоха домакините напред с 3: 0 в 33-ата минута, докато Кристоф Баумгартнер върна вратата на австрийците три минути преди почивката.

Марко Арнаутович направи резултата 3: 2 в 55 -ата минута, но Шон Вайсман в 59 -ата и отново Захави в последната минута легитимираха триумфа на Израел.

На второ място в групата е Израел с 10 точки, Дания е начело с 15 точки, а Австрия е едва четвърта с 8 точки.