Сабаленко обезличи шампиона Ролан Гарос и се доближи до дебютната си шампионска титла в Шлема!

Арина Сабаленко е една от най -стабилните тенисистки през последните два сезона и редовно постига титли в най -важните състезания, но никога не е печелила купа в турнирите от Големия шлем на сингъл. Днес обаче беларуската неуспешно стигна до втория си пореден полуфинал на това ниво, като победи убедително Барбора Крейчикова и по този начин осигури сблъсък с тийнейджърката Лейла Фернандес. Втората ракета на света не остави шанс на шампиона Ролан Гарос и заслужено я победи с категоричен резултат 6: 1 6: 4 за достигане до финалната четворка на US Open.

Битката не започна за двамата съперници, които размениха бърза почивка и имаше много двойни грешки. Проблемите със сервирането продължиха, тъй като чехът отново позволи почивка, а впоследствие Сабаленко се изправи пред ситуация 15:40, но показа силни нерви и затвърди спечеленото предимство. Това даде допълнителна увереност на финалистката от Синсинати, която постави победители от всяка точка на корта и заслужено отиде в нейна полза.

Второто полувреме започна отново за отбора на Беларус, чиято сила ги доведе до ранно предимство 2: 0. Осмото място все още показваше желание за съпротива, но асата от ракетата на фаворита веднага помогнаха, когато на Крейчикова беше дадена възможност да върне интрига в мача и скоро високопоставен спортист се поздрави за окончателната победа. …