Руският национален отбор по футбол отбеляза гол от дузпа – Спорт

© Ройтерс

Българският национален отбор по футбол загуби в приятелска среща с руския национален отбор. Отборът на Ясен Петров загуби в Москва с резултат 0: 1, попадението падна в 84-ата минута след дузпа.

Руснаците се представиха по-силно, въпреки че имаше малко очевидни възможности пред двете врати. Българските футболисти не отправиха точен удар в мача.

„Не мога да не бъда доволен от усилията на нашите играчи срещу много сериозен противник. Атмосферата беше страхотна, но за съжаление не издържахме. Днес имаше битка. Видяхте как реагирахме на темпото на играта. Руски отбор. Радвам се, че не допуснахме гол от статични положения. Мисля, че има развитие в нашия отбор “, каза треньорът след мача.

Петров направи седем замени срещу словашкия национален отбор за една седмица, а Кирил Десподов стана капитан на отбора. Подаването му изведе Момчил Цветанов в наказателното поле, но бързите действия на вратаря и защитата на руския национален отбор предотвратиха опасността.

Ясен Петров видя положителното в играта на играчите

© Ройтерс

Впоследствие собствениците имаха предимство и се опитаха да заплашат Иван Караджов с далечни удари. В края на първата част българският страж спря да стреля в центъра на вратата.

Руснаците засилиха натиска през второто полувреме. В 73-ата минута Георги Георгиев, който излезе в резервата, се отличи с отлично спасяване, като не допусна подписа на Юрий Жирков. Националът отговори с бърза контраатака, но Атанас Илиев имаше лош контрол над топката след центриране на Десподов.

В резултат Валентин Антов повали Алексей Миранчук в наказателното поле, а Александър Соболев реализира наказателен удар.

Наказателно нарушение

© Ройтерс

Във вторник българите ще посетят Франция за последен път контрола на световния шампион преди европейското първенство.