Руският лъв Карацев спря Анди Мъри за първа титла от три години

Анди Мъри загуби първата си титла през 2019 г. и едва втора за пет години, след като загуби финала на турнира в Сидни, Австралия.

Шотландецът нямаше никакъв шанс срещу руснака Аслан Карацев, който го победи с 6-3, 6-3 за час и 32 минути игра.

Световният номер 20 Карацев спечели третата си титла в кариерата след две миналата година в Дубай и Москва. Днешният триумф ще го издигне с пет места до 15-то, рекорд за 28-годишен руснак.

За Мъри напредъкът също ще бъде значителен и от понеделник той ще бъде No113 в световната ранглиста, което е с 22 места напред.

Днес шотландецът изигра слаб първи сет, в който не успя да постигне шанс за пробив – вместо това той допусна два в първия и последния гейм при 3-6.

Във втория също играта не беше много равностойна. Карацев поведе с 3:0 след ранна почивка и след четири шанса взе мача с 4:1. След това при резултат 5:3 той пропусна две мачболи, но се възползва от третата и отново затвори при резултат 6:3.

И двамата ще трябва да се бият на Australian Open, тъй като в първия кръг Мъри ще се срещне с грузинеца Николоз Басилашвили, а Карацев ще играе с испанеца Джауме Мунар.

Днес в Аделаида бе решена съдбата на титлата, като я взе местният фаворит Танаси Кокиканис, надигравайки французина Артур Риндеркнеч с резултат 6:7(6), 7:6(5), 6:3. Това е дебютната титла за 25-годишния австралиец в кариерата му.

Снимка: Getty Images