Русия победи България с 1: 0 в приятелски мач

Българският национален отбор загуби контрол от Русия. Лвов загуби с 0: 1 в Москва на генералната репетиция на отбора преди Европейското първенство.

Нашият отбор успя да запази равенството почти до края на мача, но в 83-ата минута домакините получиха дузпа от Соболев.

Така „трикольорите“ пропуснаха ново равенство, тъй като преди два дни завършиха със словашкия национален отбор 1: 1.

Филип Киркоров изпя руския химн преди контрола с България

Радвайте се на националния отбор

Треньорът на България Ясен Петров реши да започне с много промени в отбора си. Иван Караджов дебютира на вратата, а Георгий Георгиев влезе в игра през второто полувреме.

Снимка 533552

Източник: Отбор България

С капитанската лента „лъвовете“ бяха изведени първо от Кирил Десподов в отсъствието на Георги Костадинов. Контролът се състоя под тоталното господство на руснаците, но нашите успяха да предотвратят автогол да бъде вкаран почти до края.

Снимка 533546

Източник: Руска футболна федерация

Мачът започна добре за нашия отбор. На 4-ата минута Момчил Цветанов не успя да се възползва от вълнението в наказателното поле и вратарят вкара, топката стигна до Янков, но и той не уцели вратата.

Русия - България,

На живо

Русия – България, „отборът“ поведе от дузпа

Десподов води „лъвовете“ с капитанската лента

Последва най-добрата игра на домакините. В 15-ата минута Баринов центрира успешно, Дзюба парира със съотборника си, но Валентин Антов решително се намеси и изби топката от краката на руснака.

Малко по-късно дебютантът ни при портата Иван Караджов сбърка, като даде топката на Оздоев, но халфът, за щастие, не се възползва от предимството си и стреля твърде слабо и неточно.

На 35-ата минута топката удари вратата ни, но след подаване на Баринов Караваев попадна в засада и попадението логично не се брои.

Няколко минути преди края на полувремето Валентин Антов след отлична атака на руснака предотврати сериозна опасност, като се хвърли в цепка след удар на Головин.

Русия - мечтата за трофеи изглежда невъзможна

Русия – мечтата за трофеи изглежда невъзможна

Критика, наранявания, проблеми измъчват „отбора“

През второто полувреме играта беше силно прекъсната поради многото промени в двата отбора. Георги Георгиев застана пред портите на лъвовете, а по-късно в играта се появиха Вутов, Атанас Илиев, Турцов и Георги Минчев. В 74-ата минута Георги Георгиев се намеси много успешно, след като опитният Жирков стреля опасно отблизо.

В 83-ата минута Валентин Антов събори Миранчук от краката си, а реферът бе безкомпромисен. Зад бялата точка стоеше Соболев, който не сбърка при резултата 1: 0.

Русия ще започне участието си в европейското първенство на 12 юни срещу белгийския отбор.

Следващият контрол на България е срещу Франция на 8 юни в Парка на принцовете.