Роналдо има още един страхотен рекорд, би могъл да го победи на Евро 2020

Португалия уверено победи Израел с 4: 0, за да подгрее настроението за Евро 2020. Европейските шампиони вкараха две попадения късно и в двете полувремена, като Бруно Фернандес започна и завърши поражението (42-ра, 90-та минута).

Кристиано Роналдо на 44-то място и Жоао Канселело на 86-о бяха други бомбардировачи.

Суперзвезда номер 7 вкара гол No 104 за Родината.защото можеше да подпише поне още два пъти. Въпреки това постижението да станеш голмайстор на националния отбор в историята е близо.

Сега рекордът се държи от иранеца Али Даей, който има 109 гледания. Още пет за Кристиано ще изравнят върха с него, а шест ще го превърнат в един номер 1. Ако Роналдо успее да направи това – и изглежда малко съмнение за това – едва ли ще доживеем друг играч да надмине португалеца.

В съвременния футбол рядко някой играе за националния си отбор на 17-18 години и вкарва повече от 100 гола. А Кристиано дебютира на 20 август 2003 г. като част от португалския национален отбор срещу Казахстан и гони отбора на домакините от две десетилетия.

Първият гол на Роналдо за Португалия бе отбелязан през юни 2004 г. на европейското първенство, когато Гърция вкара глава. 56 от изстрелите му дойдоха с десния крак (11 за свободни хвърляния), 25 с главата и 23 с левия крак.

Най-вече той наказа Швеция и Литва – 7 пъти, а в мачове с Андора и Люксембург вкара шест пъти.

Срещу голямата петорка на Европа: Англия, Франция, Германия, Италия и Испания, Кристиано изигра общо 15 мача, но успя да отбележи само испанците (3 пъти в един мач на Мондиал 2018).

Да, за протокола.

Daei е No1 със 109 гола в 149 мача за Иран за 13 години. Роналдо има 104 от 175 изиграни мача през вече споменатите 18 сезона.

На трето място е Мохтар Даари (Малайзия) с 89 гола в 142 мача (над 13 години), следван от великия Ференц Пушкаш (85 гола в 85 мача, 10 години).

Топ 10 включва още:

Годфри Читалу (Замбия) – 79 гола в 111 мача (възраст 12)

Хюсеин Саид (Ирак) – 78/137 (14 години)

Пеле (Бразилия) – 77/92 (14 години)

Кунисиге Камамото (Япония) – 75/76 (13 години)

Башар Абдула (Кувейт) – 75/134 (22 години)

Сунил Четри (Индия) – 74/117 (на 16 години).

Последният играч все още играе и има шанс да настигне Роналдо, въпреки че това е илюзия и само теория. Той изостава с 30 гола от португалеца и сега е на 36 години. Колкото и добър да е „Капитанът фентъзи“, както го наричат ​​у дома, оттук насетне той не може да вкара толкова много голове за националния отбор.

11-то място в класирането е заето от Али Мабхут от ОАЕ, който вкара 73 гола в 90 мача и е „само“ на 30 години. На теория и той можеше да настигне Кристиано и да се прицели в рекорда на Дей.

Лео Меси вкара 72 гола за Аржентина в 144 мача, а следващият активен играч в класирането е Робърт Левандовски (21-ви, 66 гола за Полша).

Снимка: AR / BTA