Роналдо възкресява Манчестър Юнайтед в Шампионската лига

Европейският шампион Челси победи Ювентус и също се класира за четвъртфиналите

Манчестър Юнайтед стана третият уверен участник в квалификационната фаза на най-престижния европейски клубен футболен турнир – Шампионската лига. Английският гранд, изправен пред тежка криза във вътрешното първенство, си осигури място на 1/8-финалите на Стария континент, след като победи с 2:0 като гост над Виляреал в предпоследния кръг на група F.

В дебюта на временния треньор Майкъл Карик, който пое поста след уволнението на Оле Гунар Солскяер в неделя, червените дяволи бяха вдъхновени от известния герой. Рекордьорът в Шампионска лига Кристиано Роналдо откри резултата на стадион Керамика в 78-ата минута със 140-ия си гол в историята на състезанията.

Интригата постави Джейдън Санчо с втория гол срещу жълтата подводница в последната минута на редовното време. При успех Юнайтед отбеляза 10 точки и не може да се измести от едно от първите две места на финалната маса. За друга позиция Виляреал (7 точки) ще се бори с Аталанта (6 точки) и Йънг Бойс (4 точки), които в късния мач от днешния поток изиграха зрелищно равенство 3:3 в Швейцария.

В друг ранен мач от 5-ия кръг на груповата фаза днес германският шампион Байерн Мюнхен спечели петата си поредна победа от началото на турнира – 2:1 като гост срещу Динамо (Киев) от Група Е. В мразовита и снежна вечер в украинската столица баварецът гигантът се разписа два пъти преди полувремето – вездесъщият Роберт Левандовски откри резултата със зрелищна задна ножица в 14-ата минута, а Кингсли Коман отбеляза за 2:0 в 42-ата минута в 42-ата минута. диагонален удар от малко наказателно поле.

След почивката Динамо отблъсна демотивирания си съперник, но постигна почетния гол само чрез резервата Денис Грамаш, който в 70-ата минута пропусна топката между краката на Мануел Нойер. С общо 15 точки Байерн си го осигури. първо място в крайното класиране и предимство на място в жребия за 1/8-финалите.

Европейският шампион Челси победи Ювентус с 4:0 на неговия “Стамфорд Бридж” във вечерната част на мача и се присъедини към италианския хегемон, който си осигури място в елиминацията в предишния кръг на група N. Голове Сините от Лондон победиха Трево Чалоба с 25 – м, Рийз Джеймс в 56-ата, Калъм Хъдсън-Одои в 58-ата и Тимо Вернер в 5-ата минута на добавеното време.

Барселона също имаше шанс да си осигури елиминирането през пролетта. Загриженият каталунски гранд обаче не успя да отбележи гол срещу Бенфика у дома и късният мач от Група Е завърши 0: 0. И двата отбора отбелязаха по веднъж на Камп Ноу, но голове на Николас Отаменди за португалците бяха в 35 минути, а Роналд Араужо за испанците в 83-ата минута бяха отменени заради засади. В добавеното време Харис Сеферович направи личен пас с вратаря на “Блаугранас” Марк-Андре тер Стеген и лиши Лисабон от успеха на гостите.

ШАМПИОНСКА ЛИГА 2021/2022, V КРЪГ

ГРУПА Е

Динамо (Киев) – Байерн (Мюнхен) 12 (Гармаш 70; Левандовски 14, Коман 42)

Барселона – Бенфика 0:0

Рейтинг: 1. Байерн Мюнхен (15 точки); 2. Барселона (7 точки); 3. Бенфика (5 точки); 4. Динамо (1 точка).

ГРУПА F

Виляреал – Манчестър Юнайтед 0: 2 (Роналдо 78, Санчо 90)

Йънг Бойс – Аталанта 3: 3 (Сибачу 39, Сиера 80, Хефти 84; Сапата 10, Паломино 51, Мюриел 88)

Рейтинг: 1. Манчестър Юнайтед (10 точки); 3. Виляреал (7 точки); 3. “Аталанта” (6 точки); 4. Йънг Бойс (4 точки).