Рома с драматична победа пред ЦСКА – Футболен свят – Италия

Рома отбеляза драматична домакинска победа с 2-1 над Сасуоло, за да излезе начело в класирането на Серия А. Вълците вкараха цели 9 точки след първите три кръга, точно като Милан, но Рома има голова разлика по-добре.
Резервата Стефан Ел Шаарави вкара победния гол на римляните в компенсирано време и донесе неописуема радост на главния треньор на Рома Жозе Моуриньо в юбилейния му мач под номер 1000 от треньорската си кариера.

link1 “>

Gulliver / GettyImages

Брайън Кристанте откри резултата в полза на Рома в 37 -ата минута. След почивката гостите играха по -добре и изравниха резултата благодарение на Филип Джуричук.

Сасуоло можеше да излезе напред в 87 -ата минута, но ударът на Траоре попадна в гредата.

В резервното време заместникът Ел-Шаарави донесе на Рома три точки с точен удар от ръба на наказателното поле.

Драмата приключи в последните секунди, когато Сасуоло вкара, но съдията я отмени поради засада.

Следващата седмица Рома ще започне участието си в групите на Лигата на конференции с домакински мач срещу ЦСКА.